Eleganckie elementy architektoniczne ze stali nierdzewnej

Stal nierdzewna to materiał o bardzo szerokim zastosowaniu. Od lat wykorzystywane są rozwiązania sanitarne, naczynia kuchenne, balustrady itd. ze stali nierdzewnej. Duża popularnością w nowoczesnym budownictwie cieszą się ponadczasowe, minimalistyczne elementy architektoniczne ze stali nierdzewnej. Na rynku dostępne są rozwiązania wykończeniowe, które sprawdzą się zarówno w domach prywatnych, jak i obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej.

Stabilne konstrukcje spawane, np. schody

Renomowani producenci rozwiązań ze stali nierdzewnej oferują swoim klientom zwykle również wykonanie na zamówienie rozmaitych konstrukcji spawanych – najczęściej chodzi o stalowe schody. Warto podkreślić, że jak najbardziej możliwe jest wykonanie schodów na podstawie dokumentacji technicznej dostarczonej przez klienta. Oczywiście możliwe jest także przygotowanie indywidualnej dokumentacji technicznej dla klienta i wytworzenie schodów. Schody i inne konstrukcje spawane wykonywane są ze stali nierdzewnej lub kwasoodpornej (AISI 304 albo AISI 316). W praktyce oznacza to, że nie tylko są bardzo stabilne i trwałe, ale także odpowiadają surowym wymogom higienicznym.

Estetyczne poręcze ze stali nierdzewnej

Ze stali nierdzewnej wykonuje się także minimalistyczne balustrady – idealne rozwiązanie zarówno w nowoczesnych klatkach schodowych, jak na dużych otwartych przestrzeniach. Również i w tym przypadku możliwe jest zamówienie produktu, który odpowiada indywidualnym potrzebom klienta  – możesz zamówić poręcze proste lub łukowe, wolnostojące lub umocowane do ściany. Warto zaznaczyć, że balustrady ze stali są łatwe do utrzymania czystości, poza tym świetnie wpisują się w nowoczesną, minimalistyczną estetykę.

Eleganckie numery budynków z blachy stalowej

Stal nierdzewna lub kwasoodporna (AISI 304 albo AISI 316) to materiał, który znakomicie nadaje się także do produkcji eleganckich, bardzo odpornych na warunki atmosferyczne numerów budynków. Oczywiście rozmiar tabliczki można dobrać indywidualnie. Tabliczka ze stali nierdzewnej będzie się elegancko prezentować nawet po latach. Możesz zdecydować się na tabliczkę z blachy stalowej polerowanej, szlifowanej albo matowej, która będzie pasować do fasady danego budynku.

Stalowe narożniki wewnętrzne i zewnętrzne

Do popularnych elementów architektonicznych ze stali nierdzewnej zaliczają się stalowe narożniki, które mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Ich szerokość ustalana jest indywidualnie z klientem. To bardzo dobre wykończenie naroży ścian – stalowe narożniki chronią przed pękaniem oraz uszkodzeniami o charakterze mechanicznym. Do montażu narożników używa się kleju lub śrub.

Profile ze stali nierdzewnej

Na życzenie klienta producenci wyrobów stalowych wykonują profile specjalne ze stali – to rozwiązania na indywidualne zamówienie klientów. Profile wykonywane są na podstawie dokumentacji technicznej klienta i znajdującego się w niej schematu gięcia. Warto zaznaczyć, że profile stalowe charakteryzują się precyzyjnym wykończeniem  – przy ich produkcji wykorzystywane są nowe technologie giętarek numerycznych CNC.

Więcej informacji na temat produktów ze stali nierdzewnej: www.kmb-steelproduct.eu