Farba imitująca beton – efekt pięknego betonu na ścianach

Efekt betonu na ścianie jest trendem, który cały czas ewoluuje. Na początku beton na ścianie wyłącznie gościł we wnętrzach o industrialnym charakterze. Jednak obecnie takowe wykończenie się wkrada wszędzie – do sypialni, kuchni oraz salonu. Jak szybko oraz tanio uzyskać efekt ściany betonowej? Do tego na pewno się przyda farba imitująca beton. Korzystając z tejże strukturalnej, uda się wyczarować dodatkowo perforacje charakterystyczne czy też spękania. Sprawdźmy, co powinniśmy wiedzieć o farbach z efektem właśnie betonu.

Farba, który imituje beton

Beton na ścianie jest wciąż wschodzącym trendem. Wszystko za sprawą jego salonowej odsłony. W tymże sezonie beton, ze swoimi niedoskonałościami charakterystycznymi, trafia do wnętrz, które są wzbogacone tekstyliami szlachetnymi oraz tkaninami miękkimi. Idealnie pasuje do aranżacji w elektrycznym styli, zajmowanych chociażby przez wełniane dywany, tapicerowane sofy, jak i także fornirowane meble. W jaki sposób uzyskać efekt betonu na ścianie? Świetnie się sprawdzi farba imitująca beton.

Efekt betonowy na ścianie nigdy jeszcze nie był taki łatwy do uzyskania. Zamiast twórczych zachlapań z betonu prawdziwego, obecnie mamy do dyspozycji bardzo wygodne w nakładaniu oraz także szybkoschnące farby, które imitują beton o efekcie końcowym mocno zróżnicowanym. Zależnie od tego, czy nas interesuje wykończenie ściany betonowej z efektem większego czy też mniejszego stopnia chropowatości, z wyraźną oraz ostrą strukturą czy też perforacjami zmatowionymi, każdy z tychże efektów osiągniemy w sposób niezwykle szybki oraz estetyczny samodzielnie w domu.

Wymarzony odcień ściany betonowej nie stanowi również problemu. Wybarwienia betonu na ścianie są dostępne od szarości pastelowej przez popielate odcienie, aż po głęboki antracyt. Ich intensywność jest zależna od samego sposobu wykończenia oraz do tego zabezpieczenia przez nas wybranego efektu betonu na ścianie. Poza tym do farby gotowej możemy dodać pigment oraz nieco samodzielnie zmodyfikować jej kolor. Farby, który imitują beton to najczęściej produkty, które są oparte na mineralnym spoiwie.

Farba imitująca beton – świetny wybór

W nowoczesnych i imitujących farbach beton (strukturalnych farbach) istotna jest sama możliwość personalizacji końcowego efektu, który to zależny jest w całości od naszego gustu oraz zaangażowania w malowanie ich. Finalny efekt może być chropowaty oraz surowy. Może także być „deskowany” ze śladami wyraźnymi pasy czy też całkiem gładki. Może być także satynowy z zaznaczonymi wizualnie perforacjami oraz zamierzonymi różnymi niedoskonałościami.