Farby do mebli kuchennych sposobem na zmianę wnętrza!

Twoja kuchnia prosi o drobną zmianę? Marzysz o całkowicie nowej aranżacji, która sprawi, że serce domu stanie się miejscem przytulnym i pełnym pasji? Nic prostszego! Nie musisz od razu szukać nowych mebli, sprzętu AGD czy też skuwać starych płytek. Wybierz najlepsze farby do mebli kuchennych i patrz jak w zaledwie jeden dzień Twoja przestrzeń zmienia się nie do poznania! Takie rozwiązanie jest nie tylko tanie, ale też szybkie. Dzięki zastosowaniu się poniższych wskazówek uzyskasz trwały efekt na długie lata bez konieczności wykonywania czasochłonnego remontu. 

Farby do mebli kuchennych w macie czy w połysku? 

Produkty przeznaczone do malowania szafek kuchennych cechują się ogromną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wysoką temperaturę, a także wilgoć. Nic więc dziwnego w tym, że w krótkim czasie stały się prawdziwym hitem dla wszystkich osób, pragnących zmiany w swoim wnętrzu. W wielu sklepach znajdziemy farby do mebli kuchennych o niezwykłych kolorach w macie, półmacie, a także w połysku, które dodatkowo cechują się krótkim czasem schnięcia i neutralnym zapachem. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy znaleźć produkt idealnie odpowiadający na nasze potrzeby i wkomponowujący się w nasze upodobania. 

Jak prawidłowo nałożyć farbę na meble kuchenne? 

Malowanie mebli kuchennych stanowi czynność, którą z powodzeniem możesz wykonać samodzielnie. Podczas właściwej pracy będziesz potrzebował jedynie pędzla, taśmy malarskiej, a także puszki farby. W okresie przygotowania do malowania przydadzą Ci się proste produkty, służące do czyszczenia powierzchni, a także ewentualna szpachlówka, pozwalająca na usunięcie ubytków z malowanego mebla. Jak zabrać się za malowanie? Już tłumaczymy! 

Krok 1: Wyczyść

Aby Twoja praca mogła przynieść najlepsze rezultaty powinieneś zacząć od dokładnego wyczyszczenia całej powierzchni. Ostrożnie i z precyzją zajmij się usuwaniem kurzu, brudu, plam, a także tłuszczu, który zazwyczaj pojawia się na szafkach znajdujących się najbliżej kuchenki. W tym kroku pomocne okażą się produkty, walczące z trwałymi zabrudzeniami, przeznaczone do użytku domowego. 

Krok 2: Zaszpachluj 

Po wyczyszczeniu upragnionej powierzchni okazało się, że w niektórych miejscach pojawiły się ubytki? Taki problem, to nie problem! Zaopatrz się w szpachlówkę, przeznaczoną do mebli i szybko pozbądź się nieestetycznych wgłębień! Po tym procesie nie zapomnij o gruntowaniu nałożonej powierzchni. Taki zabieg pomoże uchronić szafki przed odpadaniem nowej farby i zagwarantuje nieskazitelny wygląd przez lata. 

Krok 3: Maluj! 

Teraz Twoje meble są perfekcyjnie przygotowane do malowania. Zaklej taśmą malarską lub odkręć uchwyty, aby nie zostały zachlapane podczas malowania i przystąp do pracy. Wymieszaj dokładnie farbę, nakładaj ją za pomocą wałka lub pędzla i patrz jak Twoje meble zmieniają się w mgnieniu oka!