Fotel bujany ikea – relaks w dobrym stylu

Fotele produkowane dla firmy IKEA cieszą się w Polsce ogromnym zainteresowaniem. Z jednej strony są często tańsze niż podobne modele konkurencji, a z drugiej dobrze wpisują się w mieszkania o niewielkiej powierzchni. Dużym uznaniem klientów cieszą się w szczególności te fotele, które mają opcję bujania i jednocześnie dzięki swojej uniwersalności pasują praktycznie do każdego rodzaju wnętrz.

Fotel bujany ikea – różne wariacje na różne potrzeby

Klasyczny fotel bujany ikea to propozycja, która łączy w sobie wygodę wypoczynku oraz skandynawskie klimaty urządzania mieszkań. Skandynawskie, znaczy minimalistyczne, ciepłe, jasne i idealnie pasujące do potrzeb osób, które cenią komfort ponad błyszczącą, polerowaną przesadę. W meblach tej sieci najważniejsze jest zapewnienie przytulności każdego detalu przy zachowaniu jego indywidualnego stylu, ponadczasowości i jakości wykonania.

Wśród ikeowskich wariacji w dziale fotelu bujanych, znaleźć można:

  • Tradycyjne, niemal pachnące daleką Szwecją, białe fotele bujane. Urzekające wizualnym chłodem, kojarzące się z mroźnym klimatem naszych północnych sąsiadów ale i świetnie sprawdzające się w upały!
  • Czarujące szarościami modele wykonane w całości z drewna, bez dodatkowych siedzisk i wypełniaczy. Malowane na różne tony szarości i dostępne w wersjach ciemniejszych i jaśniejszych. Poduszki można do nich dokupić osobno. Ten typ krzeseł szczególnie dobrze sprawdza się w kuchni oraz ustawiony przy stole w jadalni. Kwintesencja skandynawskiej prostoty bez zbędnych ozdobników.
  • Fotele wykonane z materiałów naturalnych, jak zachwycająca bezpretensjonalnością wiklina, jesion czy rattan. Wiele z nich wyplatanych jest w całości ręcznie, co sprawia, że nabierają one unikatowego charakteru. Każdy model jest inny, chociaż wydają się być do siebie podobne.
  • Wersje nowoczesno-tradycyjne, w których na bujanym, drewnianym statywie krzesła osadza się wygodne, wyściełane siedzisko ze specjalnym zagłówkiem dla wygodnego oparcia głowy. Dostępne zarówno w żywych, soczystych kolorach, pastelach, jak i w odcieniach głęboko ciemnych. Ta opcja wyróżnia się dużym komfortem wypoczynku.
  • Bujane, białe fotele do stosowania we wnętrzach, ale i na trasach – wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego, odporne na złe warunki atmosferyczne

Co ciekawe, wśród bujanych propozycji krzeseł i foteli ikea, znaleźć można również modele przeznaczone do użycia w pokoju dziecka. Celowo zmniejszone i wyprofilowane tak, by bujającemu się maluchowi zapewnić nie tylko dobrą zabawę, ale i bezpieczeństwo.