Fotel muszelka w nowoczesnym wnętrzu

Aranżacja nowoczesnego salonu zdaje się być tylko na pozór łatwym zadaniem. Odpowiednie dobranie wszystkich dodatków, a także praktycznych mebli może okazać się zdecydowanie trudniejsze. Nowoczesne domy wymagają od nas harmonii, dopasowania, elegancji, a przede wszystkim oddania naszego charakteru. Fotel muszelka był prawdziwym cudem, który śmiało dominował w okresie PRL- u. Obecnie odnowiony i ulepszony wraca do łask, aby móc na nowo oczarowywać swoim urokiem zarówno swoich właścicieli jak i wszystkich gości. Czy takie dopełnienie salonu może okazać się dla nas strzałem w dziesiątkę? Jaki kolor nowoczesnej muszelki wybrać do naszej przestrzeni? Przekonajmy się wspólnie! 

Fotel muszelka w kolorze naszej sofy 

Salon zazwyczaj kojarzy nam się z miejscem, w którym odpoczywa cała rodzina. Dobranie pasujących do siebie elementów pozwoli nam na zwiększenie komfortu i umilenie każdej wspólnej chwili. Odwiedzający nas goście zwracają uwagę na nawet najdrobniejszy szczegół, w którym chowa się nasz charakter, temperament, a także gust. 

Fotel muszelka to doskonałe dopełnienie salonu i stworzenie nowego, wygodnego miejsca, które aż prosi się o odpoczynek i chwilę relaksu. Dzięki szerokiej ofercie sklepów meblowych możemy znaleźć ten niebagatelny przedmiot w różnych odcieniach i kolorach, które doskonale wkomponują się w nasze wnętrze. 

W latach 80 XX wieku panowało przekonanie, że prawdziwy fotel muszelka występuje jedynie w kolorze różu, obecnie jednak mamy szansę na znalezienie takiego dodatku w dowolnych odcieniach. Dzięki takiemu ułatwieniu doskonale dopasujemy go do swoich potrzeb i stworzymy spójną przestrzeń, w której każdy element ma swoje miejsce. 

Fotel muszelka zazwyczaj występuje na metalowych nogach, które – odpowiednio do danego modelu – posiadają nietuzinkowy kolor. W wielu sklepach, oferujących wyposażenie wnętrzarskie, możemy spotkać te szerokie siedziska w kolorze butelkowej zieleni, postawione na drewnianych nóżkach, które doskonale pasują do wnętrz industrialnych, nowoczesnych. a także do renomowanych kawiarni i gabinetów. 

Nowoczesne fotele w typie muszelki oferują nam siedziska wynoszące od 50 do 80 cm, co gwarantuje nam przybranie wygodnej pozycji, dobrej dla całego naszego ciała. Odpowiednie oparcie stanowi doskonałą pomoc dla naszego kręgosłupa, który z całą pewnością doceni chwilę wolnego odpoczynku. 

Jeśli rozważasz zakup tego nowego – starego mebla to koniecznie pomyśl o urządzeniu całego salonu w tym typie. Ustawienie dwóch lub trzech foteli muszelek pozwoli na zastąpienie sofy i innych siedzisk.