Gdzie można montować samozamykacze?

Bezpieczeństwo w budynkach mieszkalnych, urzędach, szpitalach i innych obiektach zapewnia się przez ograniczenie dostępu do nich niepowołanym osobom. Zamykanie drzwi wejściowych do całego budynku lub części pomieszczeń sprawia, że przedmioty i osoby wewnątrz są w mniejszym stopniu narażone na kradzież i inne niebezpieczeństwa. Jednym ze sposobów ochrony osób przebywających w różnych budynkach jest montaż samozamykaczy. Gdzie można je założyć?

Jakie korzyści daje montaż samozamykaczy?

Samozamykacze przede wszystkim podnoszą bezpieczeństwo i ograniczają dostęp do budynku lub pomieszczenia niepowołanym osobom. Montaż samozamykaczy pozwala skutecznie ograniczyć możliwość wchodzenia na zaplecze sklepu, do pokoju socjalnego w punkcie obsługi klienta, czy też archiwum w urzędzie. Dzięki niemu nikt bez klucza lub kodu nie wejdzie do danego miejsca, gdyż samozamykacz to uniemożliwia. Co ważne, samozamykacz działa automatycznie. Po wyjściu nie trzeba zamykać drzwi samodzielnie kluczem ani wykonywać żadnej innej czynności. Drzwi zatrzaskują się bez dodatkowej ingerencji, dlatego nikt nie musi martwić się, że zapomniał przekręcić klucz w zamku.

Montaż samozamykaczy to rozwiązanie na lata. System służy niezawodnie przez wiele miesięcy. W razie usterek monter przyjeżdża na miejsce do klienta i reguluje działanie samozamykacza lub wymienia go na nowy. Firma zakładająca samozamykacze świadczy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, dlatego klient zawsze może liczyć na fachową pomoc. Dodatkowo samozamykacze prezentują się estetycznie. Nie mają negatywnego wpływu na wygląd drzwi z zewnątrz i od wewnątrz. Wyglądają równie dobrze co skrzydła drzwiowe bez zamontowanego samozamykacza.

Montaż samozamykaczy – gdzie można go wykonać?

W przypadku samozamykaczy można wybierać spośród systemów z zamkiem mechanicznym i elektronicznym. Dzięki temu możliwość montażu samozamykaczy jest niemal nieograniczona – można założyć je wszędzie tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Samozamykacze sprawdzają się w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, urzędach, szpitalach, galeriach handlowych, dużych firmach i magazynach. Można stosować je również w restauracjach, by odciąć dostęp niepowołanych osób do kuchni lub spiżarni.

Samozamykacze montuje się po wcześniejszym przeprowadzeniu wizji lokalnej. Dzięki temu serwisant sprawdza, jaki typ samozamykacza jest potrzebny i następnie prawidłowo go zakłada. Ustala szybkość zamykania i otwierania drzwi, by ich użytkowanie było komfortowe i nie powodowało zbyt szybkiego zatrzaskiwania zamka.