Gdzie można sprzedać złoty pierścionek?

Biżuteria to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych dodatków. Bywa jednak, że znudzi nam się jej wygląd, lub będziemy chcieli ją sprzedać w celu uzyskania dodatkowych funduszy. Na spory zastrzyk gotówki mogą liczyć przede wszystkim te osoby, które zdecydują się na sprzedaż złotej biżuterii – np. pierścionka. Sprawdź, gdzie można dokonać takiej transakcji.

Czy lombard to dobre rozwiązanie?

Kiedy chcemy sprzedać złotą biżuterię, to w pierwszym odruchu zazwyczaj kierujemy się do najbliższej placówki prowadzącej skup złota – kantoru lub lombardu. Odwiedzenie tych punktów skupów nie jest jednak najlepszym pomysłem, ponieważ ceny złota są tam często zaniżone, a różnica kursów, pomiędzy punktem tego typu a specjalistycznym skupem, może sięgać nawet kilkunastu procent. Lombardy bardzo często wykorzystują trudną sytuację finansową, w jakiej znajdują się ich klienci, a ponadto skup złota stanowi dla nich tylko działalność dodatkową. Nie ulega wątpliwości, że cena zaproponowana w lombardzie będzie dużo niższa niż cena rynkowa. Sytuacja taka wynika przede wszystkim z faktu, że placówki takie zarabiają na pożyczaniu pieniędzy osobom, które nie mają możliwości pozyskania pożyczki w banku – w związku z czym muszą być przygotowane na to, że nie odzyskają pożyczonej gotówki.

Skup metali szlachetnych – alternatywa dla lombardu

Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej skupów metali szlachetnych. Są to punkty, do których zdecydowanie warto wybrać się w celu sprzedaży złotej biżuterii. Punkty te najczęściej prowadzone są przez dilerów metali szlachetnych oraz jubilerów i zazwyczaj oferują skup złota w różnej postaci. Gdzie szukać takich skupów? W większych miastach znaleźć można punkty stacjonarne, jednak istnieje także możliwość skorzystania z usług internetowych. Nie każdy jednak będzie w stanie zaufać kurierowi lub firmie wyszukanej w Internecie, dlatego warto szukać skupów działających zarówno stacjonarnie, jak i online. Wówczas można udać się na pierwszą wizytę do punktu stacjonarnego, a kolejne transakcje przeprowadzać już drogą internetową. Podkreślenia wymaga także fakt, że korzystając z internetowych usług skupu złota można otrzymać więcej za gram złota w pierścionku – jest to związane głównie z niższymi kosztami prowadzenia działalności.

Złota biżuteria z brylantem lub diamentem

Jeśli jesteś posiadaczem złotego pierścionka z brylantem lub diamentem, to nie podejmuj zbyt pochopnych decyzji dotyczących jego sprzedaży. Może okazać się bowiem, że dużo lepszym rozwiązaniem, niż sprzedaż pierścionka w całości, będzie osobna sprzedaż diamentu i pierścionka. Dotyczy to jednak biżuterii o naprawdę wysokiej wartości – szczególnie takiej, która posiada kamienie o większych rozmiarach oraz brylanty ze specjalnym międzynarodowym certyfikatem. Certyfikat taki to dokument wydawany w celu potwierdzenia klasy diamentu – świadczy on o jego jakości, a co za tym idzie zwiększa jego wartość, przez co osoba znajdująca się w jego posiadaniu – na przykład złoty pierścionek – może oczekiwać dużo większych zysków.