Gdzie można zamontować domową stację ładowania pojazdów elektrycznych?

Domowa stacja ładowania samochodów elektrycznych to niesłychanie wygodne urządzenie, które pod kątem poręczności i łatwości montażu może wygrywać z większymi ładowarkami wolnostojącymi. Dobrze również wiedzieć, że urządzenie tego rodzaju można zamontować praktycznie w dowolnym miejscu, do którego doprowadzony jest prąd. W poniższym artykule przedstawiamy więc, gdzie można zamontować domową stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Domowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych w garażu

Oczywiste jest, że domową stację ładowania pojazdów elektrycznych można bez większych problemów zamontować we własnym garażu. Jest to możliwe, ponieważ urządzenia typu wallbox nie są tak duże, jak o wiele mocniejsze ładowarki stacjonarne. Co ważniejsze, nie wymagają one budowy dodatkowej, bardzo rozbudowanej infrastruktury. Urządzenie to można nawet przymocować bezpośrednio do ściany garażu. Warto również zaznaczyć, że rozwiązanie to jest dość popularne i łatwo dostępne, a ich instalacją zajmuje się wielu fachowców. Stację ładowania samochodów elektrycznych do użytku domowego dostarczy sigmapolska.pl, których specjaliści pomogą również w podłączeniu całego systemu do sieci elektrycznej. Widać więc, że jest to rozwiązaniem całkiem łatwodostępne.

Ładowarka samochodów elektrycznych na podjeździe

Małe stacje ładowania mogą okazać się tak samo przydatne, jeśli posiadamy nieco więcej przestrzeni przed samym domem lub więcej samochodów. Często zdarza się bowiem tak, że nasz samochód elektryczny pozostawiamy zaparkowany na podjeździe, a nie wjeżdżamy nim do garażu. W takim wypadku całkiem dobrym rozwiązaniem może okazać się zamontowanie domowej stacji ładowania pojazdów elektrycznych na podjeździe, na przykład niedaleko wejścia do domu lub garażu. Rozwiązanie to przyda się szczególnie tym osobom, które posiadają więcej niż jeden e-pojazd lub spodziewają się wielu gości, którzy również są posiadaczami elektryków. Zastanawiając się, czy tak umiejscowiona domowa stacja ładowania samochodów się opłaca, warto przeanalizować czas potrzebny na napełnienie akumulatorów auta, tym bardziej korzystając z ładowarek AC. Nieco dłuższy czas ładowania może spowodować, że baterię uda naładować wyłącznie w jednym z pojazdów, co może powodować problemy dla reszty domowników. Jeśli więc posiadamy więcej samochodów elektrycznych, warto rozważyć instalację kilku ładowarek do aut.

Domowa stacja ładowania pod biurem

Nie można zapominać, że małe domowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych mogą się również przydać na parkingu pod biurem. Jest to interesujące rozwiązanie szczególnie dla osób, które pozostawiają swoje auta pod biurem na dłuższy czas. Ładowarki tego typu nie dostarczają bowiem zbyt dużo energii w krótkim czasie, ale podłączając do nich pojazd np. na osiem godzin, powinien się on naładować bez większych problemów.

Zastanawiając się więc, gdzie można zamontować domową stację ładowania pojazdów elektrycznych, na pewno wyróżnić trzeba miejsce w domowym garażu. Nie można jednak zapominać, że urządzenia te dobrze sprawdzą się również na podjeździe lub zainstalowane pod biurem, na przykład na parkingu.