Gdzie sprawdzą się drewniane lamele ścienne?

Gdzie sprawdzą się drewniane lamele ścienne? W jakich pomieszczeniach lamele ścienne będą świetnym rozwiązaniem? Do jakich aranżacji pasują lamele ścienne? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule.

  1. W jakich pomieszczeniach sprawdzą się lamele ścienne?
  2. Do jakich aranżacji pasują dekoracyjne lamele drewniane?

Interesują Cię lamele dekoracyjne, ale nie masz pewności, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim salonie? A może po prostu szukasz inspiracji, w jakim pomieszczeniu lamele ścienne będą wyglądać dobrze? Podpowiedzi na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie. Już teraz zapraszamy do szybkiego zapoznania się z jego treścią.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się lamele ścienne?

Lamele ścienne to trójwymiarowe, pionowe deski, które układa się z odpowiednimi przerwami na ścianie albo na suficie. Cieszą się coraz większą popularnością między innymi z tego względu, że taka dekoracja ścienna jest w stanie nadać praktycznie każdemu pomieszczeniu nowoczesnego charakteru oraz przytulności. W tym ostatnim przypadku jest to możliwe, gdy wybiera się lamele ścienne w ciepłych odcieniach drewna. Na rynku lamele ścienne dostępne są jako pojedyncze deski lub jako moduły składające się z kilkunastu lameli połączonych z płytą wiórową.

Z reguły lamele ścienne wykonuje się z drewna, jednakże na rynku dostępne są także nieco tańsze alternatywy. A mianowicie możesz znaleźć lamele wyprodukowane z tworzywa sztucznego PVC lub płyty MDF. Lamele z płyty MDF nierzadko wykańcza się odpowiednią okleiną meblową. Pamiętaj, że wybór materiału ma wpływ na to, jak trwała będzie tego rodzaju dekoracja ścienna.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się lamele ścienne? Tak naprawdę to w każdym pokoju można wykorzystać tego rodzaju listwy dekoracyjne. Warto jednak zrobić to z odpowiednim smakiem i tak, aby nie przytłoczyć danej przestrzeni. Sporą popularnością cieszą się oczywiście lamele w salonie, szczególnie umiejscowione na jednej ścianie – na przykład za telewizorem. Nie musisz właściwie przyklejać lameli na całej ścianie – możesz wydzielić dekoracją tego rodzaju tylko jakąś jej część. Ważne, aby zachować umiar, szczególnie jeśli Twój salon nie jest zbyt duży. Jeśli przesadzisz z ilością lameli, możesz optycznie pomniejszyć pokój.

Ścienne lamele dekoracyjne będą także świetną opcją na ścianę nad łóżkiem w sypialni. Możesz także wykorzystać je jako dekorację w przedpokoju. Możliwości jest wiele – jedyne co nas ogranicza, to wyobraźnia.

Z lameli można zrobić także jako ściankę ażurową. Chcesz wydzielić jakąś przestrzeń lub strefę w swoim mieszkaniu? Jeśli masz niewielki metraż, taka ścianka ażurowa z lameli będzie dużo lepszą opcją niż stawianie murowanej ściany lub takiej wykonanej z karton-gipsu. Ścianka ażurowa z lameli gwarantuje nie tylko swobodniejszy przepływ światła, ale także odpowiednią cyrkulację powietrza.

Do jakich aranżacji pasują dekoracyjne lamele drewniane?

Dekoracyjne lamele drewniane to bardzo uniwersalne rozwiązanie. Dzięki temu można wykorzystać je praktycznie w każdej aranżacji. Świetnie prezentują się oczywiście z innymi, równie drewnianymi elementami. Jeśli szukasz inspiracji dotyczących dekoracji czy rozwiązań drewnianych, znajdziesz je między innymi na stronie https://4wall.pl/blog/porady/drewno-we-wnetrzu-postaw-na-moc-natury/ na której znajduje się artykuł na temat drewna we wnętrzach.

Lamele ścienne świetnie prezentują się z detalami, które przeważają w stylu skandynawskim czy nowoczesnym. Będą doskonałą opcją także w pomieszczeniu utrzymanym w aranżacji industrialnym. Wielu dekoratorów poleca łączyć lamele ścienne także ze stylem japandi oraz mid century.

Drewniane listwy powszechnie znane jako lamele drewniane pionowe to ponadczasowa dekoracja ściany, która z jednej stron oddziela poszczególne części wnętrza, a z drugiej jest ich ozdobą. Dekoracyjne listwy pionowe pasują do wielu pomieszczeń, a ich dużą zaletą jest to, że można łatwo zamontować lamele praktycznie w każdym miejscu. Porządne lamele ścienne wykonane z wysokiej jakości materiałów na wiele lat zachowają swój wygląd. Lamele możesz zastosować zarówno w domu, jak i w biurze. Eleganckie lamele wykonane z drewna to świetna alternatywa dla standardowych dekoracji ściennych.