Gdzie wyrzucić butelkę po domestosie?

Domowe porządki zazwyczaj bywają łatwe i przyjemne. Dzięki wykorzystywaniu produktów wysokiej jakości, dostępnych na rynku, żadna plama jest nam nie straszna, a zabrudzenia po tłustych substancjach znikają w mgnieniu oka. Tuż po kupnie nowego produktu cieszymy się jego wszechstronnym zastosowaniem i praktycznością. A co, kiedy opakowanie po skutecznej substancji okazuje się być puste? Tu pojawia się problem.

Gdzie powinien zostać wyrzucony pojemnik po płynie czyszczącym? Czym powinniśmy traktować go jako substancję chemiczną i skierować się do punktu selektywnej zbiórki odpadów, czy też może słuszną decyzją będzie wrzucenie go do kosza na śmieci? Przekonajmy się gdzie wyrzucić butelkę po domestosie, jako przykład produktu wykorzystywanego do czyszczenia. 

Gdzie wyrzucić butelkę po domestosie? 

Butelka po domestosie wykonana jest z plastiku, więc powinna zostać wyrzucona do kosza, przeznaczonego na produkty plasitkowe. Zazwyczaj taki pojemnik – lub worek – posiada kolor żółty. Zgodnie z zasadami segregacji każdy z nas powinien posiadać w swoim domowym wyposażeniu tego typu element. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy opakowanie po danym środku czystości może znaleźć się wśród plastików to możemy sprawdzić oznakowanie na butelce, dodane przez producenta. Odpowiedziana segregacja pozwala na skuteczne dbanie o środowisko naturalne, a dodatkowo przyczynia się do utrzymania porządku w naszym mieszkaniu. 

Co z tą segregacją? 

Idea prawidłowej segregacji opiera się na podziale śmieci na pięć podstawowych kategorii, dzięki którym każdy z nas jest w stanie przyczynić się do troski o planetę. Do jednej z frakcji należy wyżej wymieniony plastik, segregację tego surowca możemy przeprowadzać dzięki umieszczaniu plastikowych opakowań w worku lub koszu, który powinien znajdować się w naszym domu. Oto jakie jeszcze mamy grupy podziału: 

  • pojemnik na papier – czyli niebieski kosz, w którym powinny znaleźć się stare zeszyty, makulatura, a także inne papierowe produkty (w tym także opakowania); 
  • pojemnik na szkło – zielony worek, przeznaczony do zbierania butelek, słoików – bez zakrętek! – i innych przedmiotów wykonanych ze szkła z wykluczeniem luster;
  • pojemnik na plastik i metal – czyli sposób segregacji drobnego, domowego sprzętu AGD;
  • pojemnik bio – brązowy worek, do którego bez oporu możemy wrzucać skoszoną trawę, opadnięte liście i inne produktu, które ulegają łatwemu rozkładowi; 
  • pojemnik na odpady zmieszane – czarny worek, znajdujący się dosłownie w każdym domu. To właśnie z niego korzystamy najczęściej i wrzucamy produkty niesegregowane.