Gdzie wyrzucić buty? – segregacja to prosta sprawa!

Zazwyczaj obuwie kupujemy na określony sezon. W swojej szafie, w przedpokoju, każdy z nas może znaleźć świetne śniegowce, eleganckie czółenka, letnie sandały czy klapki, buty sportowe, a także trampki. Ich obecność nie stanowi najmniejszego problemu dopóki nie ulegną zniszczeniu bądź z nich nie wyrośniemy. No właśnie. Co zrobić w sytuacji gdy nasze buty przestają nas zadowalać i musimy się ich pozbyć? Czy powinniśmy je spakować do zwykłego kosza na śmieci? A może skierować się do specjalnych punktów selektywnej zbiórki odpadów? Zaraz wszystko stanie się jasne! Przekonaj się gdzie wyrzucić buty i zadbaj o planetę! 

Gdzie wyrzucić buty? 

W przypadku obuwia mamy aż trzy możliwości działania. Każda z nich niesie określone korzyści i sprawia, że pozbywanie się zbędnych produktów nie stanowi dla nas najmniejszego problemu. Jeśli właśnie przeprowadziłeś elekcję swoich butów to koniecznie przekonaj się gdzie możesz je przekazać, aby być pewnym, że znajdują się we właściwym miejscu! 

Oddaj lub sprzedaj 

Jeśli wśród Twojej kolekcji obuwia zauważyłeś pary, z których Twoje pociechy już dawno wyrosły to możesz spróbować je z powodzeniem sprzedać! Często markowe buty zachowują idealny stan, jednak przestają pasować na nasze stopy. W takiej sytuacji skorzystać z propozycji portali ogłoszeniowych i wystaw zbędne produkty. Uważasz, że stan butów nie nadaje się do sprzedaży, jednak może jeszcze komuś posłużyć? Żaden problem! Zaoferuj, że oddasz buty w dobrym stanie za darmo bądź przekaż je podczas akcji zbiórki odzieży i obuwia, organizowanej przez gminę. .

Pojemnik na odpady zmieszane 

Jeśli jesteś jedną z tych osób, która nosi buty aż do „zdarcia” i właśnie zauważyłaś, że kolejna para butów zakończyła swoją długą wędrówkę to wyrzuć je do pojemnika na odpady zmieszane. Takie kontenery mają czarny kolor i zazwyczaj znajdują się na terenie gminy. Możesz też skorzystać z własnego kosza na śmieci i pozbyć się zniszczonych przedmiotów podczas kolejnego odbioru odpadów. 

Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów

Przez nieszczęśliwy wypadek zachlapałeś swoje buty substancją chemiczną? Nie przejmuj się – tak się czasem zdarza! Uważasz, że ich wyczyszczenie jest niemożliwe i zadecydowałeś o pozbyciu się ich? W takim razie powinieneś udać się do punktu selektywnej zbiórki odpadów, gdzie wyrzucisz buty. W takich miejsca pracownicy są specjalnie wyszkoleni na przyjmowanie określonych produktów i z całą pewnością Ci pomogą. Sprawdź godziny otwarcia PSZO w Twoim mieście i uwolnij się od niepotrzebnego obuwia!