Gdzie wyrzucić lustro i dlaczego nie do szkła?

Siedem lat nieszczęścia? Okaleczenia? Niepotrzebny bałagan w całym domu? Chyba każdy z nas zna to doskonale.. Przynosząc do domu nowe zwierciadło nie myślimy o tym, że może ono przysporzyć nam trosk. Jednak w praktyce bardzo często wyrzucamy stłuczone kawałki szkła, które uległy zniszczeniu na skutek nieostrożności. Czy na pewno robimy to w prawidłowy sposób?

Otwierając kosz, przeznaczony do utylizacji szkła, bardzo często możemy zauważyć rozbite lustro. To ogromny błąd! Rozbite lustro znajduje się w zupełnie innej kategorii. Przekonaj się gdzie wyrzucić lustro i nie popełniaj więcej błędów, które wpływają na recykling i troskę o środowisko naturalne. To naprawdę proste!

Lustro wyrzucone do szkła 

Dlaczego lustro nie może trafić do pojemnika na szkło? Odpowiedź jest bardzo prosta! Proces recyklingowy tych dwóch surowców znacznie się od siebie różni. Wynika to z faktu, że nie wszystkie rodzaje szkła nadają się do przeróbki. Szkło, wykorzystane do produkcji lustra, posiada zupełnie inną temperaturę roztapiania się niż to, użyte do tworzenia opakowań, szklanek czy też innych produktów. Posiadanie takiej wiedzy pozwoli Ci na prawidłową segregację i unikanie błędów, które bardzo często są efektem nieświadomości. 

Gdzie wyrzucić lustro? 

Jeśli zdarzy Ci się rozbić lustro to powinieneś przenieść je ostrożnie do pojemnika na odpady zmieszane. Możesz skorzystać z czarnych pojemników, znajdujących się na terenach niektórych miejscowości, bądź wybrać swój przydomowy kosz. Taki sposób segregacji sprawia, że lepiej dbasz o środowisko naturalne i świadomie podejmujesz decyzje dotyczące ochrony planety. 

Planujesz pozbyć się dużego lustra i zastanawiasz się czy zwykły kosz na śmieci to odpowiednie rozwiązanie? Jeżeli zwierciadło jest uszkodzone, rozbite lub pęknięte i swoimi rozmiarami mieści się w koszu to możesz spróbować je wyrzucić. Jeżeli jednak posiadasz całe lustro to powinieneś wystawić je podczas zbiórki odpadów wielkogabarytowych. Niepotrzebne produkty o dużych gabarytach wystaw maksymalnie 24 godziny przed odbiorem pracowników Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów i pozbądź się ich na dobre. 

O dacie akcji zbioru odpadów wielkogabarytowych możesz dowiedzieć się za pośrednictwem gminy lub stron internetowych, na których oprócz listy miejscowości i terminów znajdziesz przydatne informacje, dotyczące rodzaju przedmiotów, które możesz wyrzucać. Dzięki takiej wiedzy z łatwością uporządkujesz swój dom i uzyskasz sporo wolnej przestrzeni, która pozwoli na tworzenie kolejnych aranżacji.