Gdzie wyrzucić materac?

Remont sypialni nie należy do łatwych zadań, jednak jego przeprowadzenie czasem okazuje się być niezbędne. Kupując nowe łóżko zazwyczaj zastanawiamy się co zrobić ze starym materacem. Jeśli jest w dobrym stanie to możemy spróbować go spieniężyć lub oddać za darmo. Co w sytuacji, kiedy nasze stare posłanie nie nadaje się już do dalszego użytku? Gdzie wyrzucić materac, aby nie stanowił on obciążenia dla środowiska naturalnego? Czy można nieodpłatnie pozbyć się zbędnego produktu? Przekonajmy się! 

Gdzie wyrzucić materac? 

Jednym ze sposobów pozbywania się materacy jest oddanie ich na wystawkę, czyli po prostu na odbiór odpadów wielkogabarytowych. Takie akcje organizowane są przez gminy, które stanowczo wprowadziły u siebie „ustawę śmieciową”, jeśli zastanawiasz się czy i w Twojej miejscowości prowadzone są takie działania to możesz to łatwo sprawdzić za pośrednictwem Internetu lub w urzędzie gminy. Oprócz informacji o zbiórce „dużych śmieci” dowiesz się kiedy taka możliwość będzie miała miejsce. 

Do odbioru wielkogabarytowych produktów możemy spokojnie zaliczyć materace, łóżka, szafy, sofy, a także komody, więc z czystym sumieniem możesz oddać w ten sposób swój niepraktyczny, stary materac. Co w sytuacji, gdy w naszej gminie nie są organizowane „wystawki”? Wtedy pozostaje nam druga możliwość. 

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych 

Zastanawiasz się czy w Twojej gminie jest w ogóle takie miejsce? Na pewno jest! To właśnie tam każdy mieszkaniec danej miejscowości może bez większego trudu oddać niepotrzebne przedmioty użytku domowego, śmieci, a także inne odpady. PSZOK zazwyczaj działa w określonych godzinach, jeśli więc obawiasz się, że możesz jechać na darmo ze swoim zbędnym bagażem to zasięgnij informacji dostępnych na stronach internetowych. 

Podczas oddawania nieużytecznych przedmiotów do PSZOKu należy podpisać oświadczenie dotyczące regularnego opłacania odpadów. Po takim pokwitowaniu odbiór materaca i innych gabarytów odbywa się bezpłatnie. To bardzo dobra inicjatywa dla każdego, ponieważ pozwala zaoszczędzić czas i miejsce, w którym musiałby być przechowywany materac aż do momentu wystawki. 

Segregując odpady przyczyniamy się do poprawy jakości recyklingu i realnie wpływamy na ochronę środowiska naturalnego. Dzięki świadomym decyzjom jesteśmy w stanie wpłynąć na naszą przyszłość i cieszyć się czystym krajobrazem. Teraz już wiesz gdzie wyrzucić materac oraz inne niepotrzebne elementy wyposażenia domowego, więc bez obaw możesz zająć się zmianą wystroju swojej wymarzonej sypialni.