Gdzie wyrzucić stare ubrania?

Ubrania nie są produktami, które kupujemy na całe życie. W zależności od rodzaju materiałów, jakie zostały zastosowane do ich produkcji, możemy z powodzeniem cieszyć się swoją stylizacją od roku do kilku lat. Młodzi rodzice bardzo często kupują masę ubranek dla swoich pociech, które już po kilku tygodniach okazują się być za małe. Ich krótkotrwałość powoduje, że wielu z nas zastanawia się gdzie można zutylizować stare ubrania tak, aby nie miały one negatywnego wpływu na środowisko. Sprawdźmy gdzie wyrzucić stare ubrania!

Gdzie wyrzucić stare ubrania lub nadać im drugie życie 

Podczas przeglądu szafy może okazać się, że niektóre koszulki, spódnice, spodnie czy sukienki już dawno przestały na nas pasować. Wówczas pojawia się dylemat – odłożyć po raz kolejny na półkę czy może wyrzucić do kosza? Choć w praktyce powinniśmy przenieść stare ubrania do pojemnika dla odpadów zmieszanych, który najczęściej jest w kolorze czarnym. Taki kosz bez problemu znajdziesz w pobliżu swojego miejsca zamieszkania i sprawnie pozbędziesz się niepotrzebnych produktów. 

Alternatywą dla wyrzucania niepotrzebnych ubrań jest ich oddanie. W gminach często organizowane są akcje zbiórki odzieży, która w przyszłości ma trafić po potrzebujących. Wystarczy zorientować się kiedy taka akcja będzie miała miejsce, zapakować niepotrzebne rzeczy do plastikowego worka i pozostawić w umówionym miejscu. Dzięki temu my pozbędziemy się problemu, a osoby uboższe zyskają nowe odzienie, które z całą pewnością ułatwi im życie. 

Sprzedaj i zarób! 

Jeśli posiadasz w swojej garderobie ubrania w bardzo dobrym stanie, z których po prostu wyrosłaś, bądź przestały być w Twoim typie, to bez problemu możesz wystawić je na popularnych portalach społecznościowych i sprzedać za odpowiednią kwotę. Takie działanie niesie za sobą same korzyści, które widoczne są gołym okiem: 

  • Ty porządkujesz szafę, pozbywasz się zbędnych rzeczy, a przy tym reperujesz swój budżet domowy; 
  • osoba kupująca nabywa nową rzecz, która może sprawiać jej radość przez kolejne lata; 
  • nie przyczyniasz się do produkcji odpadów i pozytywnie wpływasz na środowisko! 

Podobnie sytuacja się ma z ubrankami dziecięcymi. Niemowlę posiadające mnóstwo śpioszków, bodów czy koszulek może nie zdążyć założyć wszystkich ubrań. Spróbuj wystawić nienoszone ciuszki na sprzedaż i zyskaj pieniądze na kolejne zakupy dla malucha! 

Teraz już wiesz gdzie wyrzucić stare ubrania, dzięki odpowiedzialnemu podejściu możesz przyczynić się do wzrostu świadomości dotyczącej recyklingu i przyczynić się do promowania ruchu zero waste.