Granatowa kuchnia ponadczasowym hitem!

Ostatnimi czasy stonowane, jasne kuchnie zaczynają powoli ustępować miejsca innym kolorom. Jedną z barw, zasługującą na specjalne wyróżnienie jest właśnie granat. Pomieszczenie zaaranżowane w tym odcieniu zdaje się być prawdziwą odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego świata i sprawiają, że nowa przestrzeń zyskuje niezwykle urokliwy wydźwięk. Czy takie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę również w Twoim domu? A może od dawna myślisz o nietuzinkowej kuchni jednak nie masz pomysłu jak połączyć granat z innymi barwami? Nie obawiaj się! Zaraz wszystko stanie się jasne! 

Granatowa kuchnia – jasno czy ciemno? 

Wydawać by się mogło, że granatowa kuchnia pasuje jedynie do dużego metrażu, w którym ciemny kolor nie będzie przytłaczający i zbyt ciężki. Nic bardziej mylnego! Wiele sklepów meblowych oferuje nam jasne granatowe meble, które świetnie sprawdzą się jako niewielkie aneksy kuchenne. Jeżeli jesteś właścicielem niewielkiego mieszkania i właśnie poszukujesz doskonałego wykończenia kuchni to koniecznie weź pod uwagę matowe meble z delikatnymi zdobieniami. Takie rozwiązanie nawiązuje zarówno do stylu nowoczesnego, jak i do aranżacji vintage. Ich ostateczny wydźwięk będzie zależy od rodzaju wybranych dodatków. 

Boisz się, że mimo wszystko granatowa kuchnia okaże się dla Ciebie zbyt ciężka? Żaden problem! Wybierz dla siebie jedynie dolne szafki w kolorze granatu, a na górne meble zaproś biel lub drewno, które będzie perfekcyjnie współgrało z całą aranżacją. Dla rozjaśnienia granatowych mebli kuchennych możesz zdecydować się na wykonanie podłogi oraz ścian w jasnej kolorystyce. Oprócz bieli i drewna w Twojej kuchni nie zabraknie miejsca na takie kolorystyczne dodatki jak: 

  • marmurowe blaty, figurki lub inne dodatki; 
  • szklane lampy i klosze; 
  • złota armatura, uchwyty, klamki i ramki; 
  • alternatywnie – srebrne elementy wykończenia szafek; 
  • czarne, minimalistyczne dodatki. 

Praktyczność ciemnych mebli 

Nie ma co ukrywać, że granatowa kuchnia oprócz swojego uroku i klasy ma także pewną wadę. Ciemne, matowe meble doskonale zachowują na sobie odciski palców i ewentualne zabrudzenia. Każda osoba, decydująca się na zastosowanie tego uroczego rozwiązania w swoim wnętrzu powinna uzbroić się w cierpliwość, a także odpowiednią ilość czasu, która będzie przeznaczona na sprzątanie.

Pomimo tego mankamentu granatowa kuchnia dalej stanowi prawdziwy „must have” nowoczesnych wnętrz. Dzięki swojej oryginalności jest często wybieraną propozycją przez osoby poszukujące indywidualnego i niebagatelnego rozwiązania.