Granatowa sypialnia – czy to jest dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach panuje moda, w której decydujemy się na szare ściany w swoich domach oraz mieszkaniach. Jest to rozwiązanie wciąż modne oraz estetyczne. Jednak wydaje nam się już nieco nudne. W związku z tym poszukujemy innych rozwiązań, które z jednej strony mogą być rozwiązaniami nieco ryzykownymi, ale z drugiej strony będą to rozwiązana bardzo oryginalne. Takim właśnie rozwiązaniem będzie granatowa sypialnia.

Plusy posiadania granatowej sypialni

Wbrew pozorom sypialnia jest pomieszczeniem, w której spędzamy sporo czasu. Nie tylko w niej śpimy, ale także spędzamy sporo czasu w dzień. Zależy nam na tym, aby w pomieszczeniu tym panował taki klimat, który sprawi, że czas spędzony w tym pomieszczeniu będzie dla nas czasem bardzo mile spędzonym i przede wszystkim będzie można w sypialni wypocząć.

Na pewno musimy przyznać, że kolor granatowy jest bardzo ładnym kolorem, który przypada większości z nas do gustu. Nie podlega to wątpliwości. Jednak czy pasuje do sypialni. Gdy zastanawiamy się nad tym to mamy wątpliwości. Zatem zanim przejdziemy do malowania, to zapoznajmy się z jej plusami oraz minusami.

Granatowa sypialnia to tak naprawdę wiele plusów. Po pierwsze ciemna ściana sprawia, że wieczorami znacznie mniej światła wpada bezpośrednio do pokoju. Ułatwia to nam niewątpliwie zaśnięcie. Co więcej także pięknie eksponuje wszelkie dodatki. Szczególnie w przypadku granatowej sypialni warto postawić na złote dodatki.

Granatowe ściany współgrają z niewielkimi, dodatkowymi źródłami światła. Tym samym nadają sypialni bardzo przytulny nastrój. W dni upalne ciemna sypialnia jest pomieszczeniem znacznie chłodniejszym. Na pewno nam da dalsze wytchnienie. Strona męska małżeńskiego duetu na pewno czuje się lepiej w pomieszczeniu ciemnym.

A jakie są minusy granatowej sypialni?

Jak wszystko inne ciemna sypialnia czy też konkretnie granatowa sypialnia ma nie tylko swoje zalety, ale także niestety wady. Na pościeli ciemnej widać wyraźnie włosy oraz futro. Szczególnie chętnie wypowiedzą się o tym właścicieli zwierząt futerkowych.

Co więcej w bardziej ponure dni sypialnia zdaje się miejscem nieco smutnym. Wówczas musimy doświetlać oraz ożywiać kolorami dodatków. Ciemny pokój także wygląda tylko dobrze po stronie nasłonecznionej naszego domu.

Jednak jak widzimy na powyższym zdecydowanie więcej jest zalet, niż wad. Cieszy nas to ogromnie. Na pewno po przeczytaniu tego tekstu wiele osób podjęło decyzję o przemalowaniu swojej sypialni właśnie na kolor granatowy. Osoby te będą pozytywnie zaskoczone.