Granatowy salon – czy to na pewno jest dobry pomysł?

Nowoczesne mieszkania mogą w zasadzie mieć charakter dowolny, jak i także dowolną dominującą barwę. Odchodzimy coraz częściej od narzucania trendów konkretnych, a zachęceni jesteśmy kierowaniem upodobaniami oraz nawet kaprysem chwilowym. Dlatego też coraz odważniej stawiamy na granatowy salon. Posługując się umiejętnie tą barwą możemy stworzyć naprawdę przepiękny salon.

Z czym ten kolor się kojarzy?

Wiemy doskonale, że odcienie niebieskiego są spokojne, chłodne oraz nieco tajemnicze. Jaśniejsze przywodzą na myśl obrazy pogodnego nieba czy też tafli jeziora. Im niebieski jest ciemniejszy, tym mamy więcej niepokoju w skojarzeniach. Żadnej z odmian tejże barwy nie możemy odmówić pewnego dystansu oraz także elegancji.

Im bardziej granatowy salon będzie, tym będzie się bardziej rzucały w oczy dodatki. Musimy wiedzieć, że salon nie jest sypialną. W związku z tym pożądanym efektem nie zawsze jest wyciszenie nadmierne, a tak wpływać może kolor niebieski na co po niektórych gości. Rezultat modyfikować można, żonglując umiejętnie samym nasyceniem koloru. W dalszym ciągu kolor ciemnoniebieski relaksuje, ale także pomaga się nam skupić oraz do tego utrzymać koncentrację.

Oczekiwania a rzeczywistość

Jeśli salon granatowy jest wyborem przemyślanym, to na pewno osoba projektująca miała na uwadze podkreślenie wcześniej samej właściwości granatu. Mowa tutaj o spokoju, chłodzie, elegancki oraz dystansie. Pomieszczenie, które jest urządzone w odcieniach koloru niebieskiego będzie idealne do wypoczynku, a sam salon jest właśnie przeznaczony do takich a nie innych celów. Skupienie się na niebieskim ciemniejszym pozwoli nam na utrzymanie atmosfery samego pobudzenia, jak i także koncentracji.

W takowym salonie można będzie na pewno porozmawiać na wszelkie istotne tematy czy też zająć się intelektualną głęboko rozrywką, jak na przykład gra w szachy. Lektura nam sprawi więcej przyjemności na pewno nas nie uśpi.

Nie możemy zapominać także o oczekiwaniach bardziej przyziemnych wobec koloru ciemnoniebieskiego. Kolor ten nam pozwoli rozszerzać miejscowo przestrzeń oraz zilustrować głębię, której nie ma w pomieszczeniu, ponieważ salon w rzeczywistości jest tak naprawdę niewielki. Powiększenie optyczne salonu umożliwi nam na przykład poprzestanie na jednym, głębokim oraz dosyć ciemnym niebieskim zastosowanym w zasadzie na wszystkich ścianach czy też na jednej.

Na pewno uzyskamy ciekawy efekt, którego będą nam zazdrościli goście. Na pewno jest to coś dla osób, które nie boją się zaszaleć oraz zaryzykować.