Growbox – zestaw do uprawy roślin

Od jakiegoś czasu na naszym rynku pojawiły się growboxy. Nie każdy wie, co to jest i nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ zarówno obca nazwa, jak i samo używanie go jest w powijakach. Jednak ci którzy używają growboxów, zdecydowanie cenią sobie tego rodzaju rozwiązanie.

Growbox – zestaw do uprawy – co to takiego?

Kupując growbox – zestaw składający się ze wszystkich akcesoriów otrzymujemy coś na kształt wyjątkowo małej, ale jednocześnie świetnie wyposażonej szklarni, w której możemy uprawiać zioła, warzywa, czy zająć się domową uprawą roślin w innych celach. Są to pudełka – namioty, których rozmiary rozpoczynają się nawet od 30×30 cm i w których znajdują się wszystkie akcesoria potrzebne do szybkiego i ładnego wzrostu roślin. Mowa tu zarówno o odpowiednich filtrach powietrza i systemach napowietrzających dbających o odpowiednią atmosferę i wilgotność, a także lampach dających światło potrzebne roślinom do wzrostu oraz utrzymujące odpowiednie temperatury. Na growboxy stawia się przede wszystkim w miesiącach zimowych, gdy niemożliwe jest posadzenie czy posianie roślin na zewnątrz. Czasami, największych rozmiarów growboxy są jednak traktowane jako szklarnie zewnętrzne.

Growbox – zestaw dla wegan i wegetarian

Growboxy zdecydowanie przypadły do gustu przede wszystkim osobom niejedzącym mięsa. Chcąc zadbać o prawidłową dietę, rezygnując z produktów odzwierzęcych, należy spożywać ziarna i rośliny strączkowe. Odpowiedni growbox – zestaw do uprawy roślin wyposażony w lampę, filtry i systemy przepływu powietrza sprawi, że nie będziemy musieli obawiać się o problemy związane z niewystarczającą wilgotnością światłem czy narażeniem na nieodpowiednie temperatury. W growboxie jeszcze łatwiej jest hodować własne rośliny na kiełki, które są stosunkowo drogie i nie zawsze świeże na sklepowych półkach. Odpowiednio dobrany rozmiar growboxa pozwoli też na uprawy warzyw, takich jak na przykład pomidory, dając okazję do jedzenia własnych, „prosto z krzaczka”, które nie ukrywajmy, są o wiele bardziej aromatyczne i o wyjątkowym smaku.

Growboxy i własny domowy ogród

Przede wszystkim growbox – zestaw do uprawy roślin w domu, jest dedykowany osobom chcącym uprawiać własne zioła i rośliny bez potrzeby zakupu ich w sklepach. Jednak growbox to także świetna okazja do pokazania najmłodszym, jak wygląda rozwój roślin od nasionka, aż po dorosły okaz. Zestaw taki może mieć ogromną wartość edukacyjną zarówno w domowym zaciszu, jak i w placówkach, takich jak szkoły czy miejsca, w których prowadzone są zajęcia pozalekcyjne.