Ikona luksusowej Warszawy czyli Złota 44

Prawie pięć lat trwała budowa ekskluzywnego, mieszkalnego wieżowca przy ulicy Złotej 44 w Warszawie. Cel inwestycji był jeden: stworzyć najwyższy apartamentowiec o wyjątkowym poziomie wykończenia i standardach, których nie mogłyby się powstydzić renomowane metropolie na całym świecie! Mimo finansowych problemów pierwszego dewelopera, po sprzedaży inwestycji międzynarodowemu konsorcjum spółek Amstar i BBI Development – budowlę udało się ukończyć i dziś stanowi ona prawdziwą ikonę Warszawy. To miejsce bezbłędnie kojarzone z dużymi pieniędzmi, bogactwem i biznesem z wyższej półki.

Złota 44 – najbardziej prestiżowy adres w Polsce?

Nie bez powodu mówi się, że Złota 44 to najbardziej pożądany adres w Polsce. To nie tylko najwyższy budynek mieszkalny w kraju, liczący sobie 192 metry wysokości, ale i najwyższy w Unii Europejskiej. Uwagę zwraca przede wszystkim nietuzinkową formą inspirowaną stylem tzw. dekonstruktywizmu, który tutaj objawia się jako efekt miękkiej, opływowej fali wzbijającej się swoim ostrym szczytem ku niebu. Co ciekawe, z architektonicznego punktu widzenia jest on bryłą, w której po raz pierwszy w Polsce zastosowano trójszybową fasę modułową o silnej izolacji akustycznej i niskim współczynniku przenikania ciepła. Apartamentowiec jest również pierwszym budynkiem w Polsce, którego fasady poddano wymagającemu Testowi Florydy i który ten test zaliczył pozytywnie!

Co czeka w środku tej niezwykłej bryły i na co mogą liczyć właściciele i najemcy apartamentów?

  • Sauna i nowoczesne centrum spa
  • Oszałamiający taras widokowy
  • Recepcja z usługą tzw. concierge’a do dyspozycji mieszkańców
  • 24-metrowy basen
  • Fitness klub ze specjalną salą do jogi
  • Własne kino
  • Specjalistyczna piwniczka do tzw. starzenia win
  • Symulator do gry w golfa

Same apartamenty na Złotej to średnia wielkość 120 metrów, wyposażone w system HMS ze sterowaniem wszystkim, czym można sterować. Pilotem obsłuży się tu klimatyzację, ogrzewanie, oświetlenie, żaluzje, ale i zamówienie posiłków z restauracji. O ich niepowtarzalny wygląd zadbała londyńska pracowania Woods Bagot, urządzając wnętrza wg najnowszych, europejskich trendów.

Głównym architektem odpowiadającym za dzisiejszy wygląd tego luksusowego budynku jest Amerykanin polskiego pochodzenia, Daniel Libeskind. Poza projektem Złotej 44 realizował on również takie obiekty jak Muzeum Felixa Nussbauma w Niemczech, Imperial War Museum North w Manchesterze, Muzeum Żydowskie w Berlinie i w San Francisco oraz Nowe Centrum Łodzi, a dokładnie tzw. Bramę Miasta. To również on tworzył projekt zagospodarowania tzw. Strefy Zero po World Trade Center w Nowym Jorku.