Ile paneli fotowoltaicznych dobrać do pompy ciepła?

Fotowoltaika i pompy ciepła stanowią coraz częściej spotykany duet urządzeń grzewczych, na korzystanie z których decydują się kolejne osoby, firmy czy instytucje. Jeśli chciałbyś do nich dołączyć, powinieneś wiedzieć, że odpowiednie dopasowanie ich względem siebie jest niezbędne do tego, by mogły zapewnić Ci w przyszłości pożądane efekty. Jak jednak należy to zrobić, skoro na rynku można znaleźć różne modele wspomnianych urządzeń?

Czym kierować się przy wyborze paneli fotowoltaicznych? 

Jeśli chodzi o pompy ciepła i panele słoneczne, bardzo ważne w ich przypadku jest to, by energia przepływająca pomiędzy nimi charakteryzowała się odpowiednią mocą. W tym celu należy więc postawić na panele fotowoltaiczne takiego typu, która pozwoli pobrać z padających na nią promieni słonecznych wymaganą do prawidłowego funkcjonowania przez pompę ilość ciepła. W innym razie cała instalacja może działać nieefektywnie, nie pozwalając w przyszłości ogrzewać wybranego budynku lub rozświetlać go mniejszym kosztem niż dotychczas lub całkowicie za darmo, na czym przede wszystkim zależy zwolennikom OZE. Jeżeli też do nich należysz, dokonaj obliczeń cieplnych, biorąc pod uwagę charakterystykę swojego domu lub obiektu – samodzielnie lub z pomocą specjalistów w tym zakresie.

Jak dopasować moc fotowoltaiki do pompy ciepła?  

W wielu przypadkach są dopasowywane do siebie urządzeń grzewczych przebiega w taki sposób, by na każdy 1 kW mocy grzewczej generowanej przez pompę ciepła przypadała moc fotowoltaiki rzędu 0,5-0,8 kWp. Same panele są dostępne oczywiście w różnych odsłonach pod względem wymiarów i mocy działania, więc trudno jednoznacznie określić, w jakiej liczbie będziesz ich potrzebować. Jeśli natomiast chodzi o to, jak dużej mocy grzewczej potrzebujesz w celu ogrzania lub oświetlenia wybranego obiektu, należy wziąć pod uwagę m.in. jego powierzchnię całkowitą, standard wykonania czy rodzaj wyposażenia. Tylko w ten sposób zyskasz pewność, że przeprowadzone przez Ciebie obliczenia pozwolą Ci uzyskać miarodajne wyniki. Brzmi to dla Ciebie skomplikowanie? W takim razie przypomnijmy, że wyręczyć Cię mogą w tym inni – dokładnie tak jak wiele innych osób, które postanowiły zaufać doświadczeniu i wiedzy znawcom odnawialnych źródeł energii.

Firma House Solutions – w jaki sposób pomoże Ci przy wyborze fotowoltaiki?  

Właściwy wybór paneli fotowoltaicznych względem pompy ciepła sprawi, że korzystanie z nich odbije się pozytywnie nie tylko na stanie Twojego domowego budżetu, ale też środowiska naturalnego. Z tego powodu również warto podejść do tego zadania odpowiedzialnie i bez zbędnego pośpiechu. Dokładnie tak, jak na co dzień działają specjaliści tworzący firmę House Solutions. Decydując się skorzystać z ich usług, każdy klient może być pewnym, że przeprowadzone obliczenia pozwolą łatwiej dokonać zakupu fotowoltaiki i pompy ciepła. Ich funkcjonowanie pozostanie natomiast niezmącone przez długi czas, pozwalając uniknąć kosztów związanych z koniecznością poddania serwisowi zarówno paneli, jak i samej pompy.