Każdy typ wanny z hydromasażem, jak często określa się jacuzzi, wymaga odpowiedniej pielęgnacji do prawidłowego, czystego i bezzapachowego działania. Podobnie jest z wodą, o którą należy bezwzględnie dbać, utrzymywać w czystości i regularnie wymieniać. Tylko w ten sposób urządzenie, jakim jest jacuzzi ogrodowe dmuchane, pozostanie źródłem bezpiecznej wodnej przyjemności. Jak więc zadbać o wodę w tego typu urządzeniu?
Jacuzzi ogrodowe dmuchane a poziom pH wody
Od optymalnego poziomu pH wody zależy nie tylko komfort użytkowników urządzenia, ale także stan poszczególnych jego elementów. Jacuzzi ogrodowe dmuchane z https://www.dobrebaseny.pl/JACUZZI-OGRODOWE-DMUCHANE-c146 pracuje efektywnie w warunkach, w których pH wody znajduje się w przedziale 7,2-7,6.
Wspomniany przedział jest bardzo delikatnie zasadowy i optymalny tak dla urządzenia, jak i ludzi, którzy się w nim znajdują. Zbyt niskie pH wody nie jest zdrowe dla użytkowników jacuzzi, bo może prowadzić do nieprzyjemnych podrażnień skóry. Niszczy też sam sprzęt, korodując poszczególne jego części, które z czasem stają się coraz mniej wydajne.
Zbyt wysokie pH to z kolei zagrożenie osadami i widocznymi zanieczyszczeniami. Woda o pH przekraczającym poziom 7,6 mętnieje, stając się także środowiskiem, w którym mogą zacząć rozwijać się niepożądane drobnoustroje. Kluczowe jest więc utrzymanie pH wody w optymalnym przedziale. Warto mierzyć pH za pomocą odpowiednich narzędzi i obniżać jego poziom lub zwiększać, wykorzystując dostępne na rynku preparaty do regulacji pH wody basenowej.
Dezynfekcja i wymiana wody, czyszczenie filtrów i mycie jacuzzi
Wymiana wody powinna odbywać się regularnie co miesiąc lub dwa, radziej trzy. Częstotliwość zmiany wody zależy bezpośrednio od częstotliwości użytkowania urządzenia. Jacuzzi ogrodowe dmuchane, które jest używane niemal każdego dnia, będzie potrzebowało zmiany wody co miesiąc.
Samą wodę należy również dezynfekować. Nawet jacuzzi z najnowocześniejszymi i najskuteczniejszymi filtrami nie jest w stanie odsiać wszystkiego, co w wodzie niepożądane. Woda i ciepło to doskonałe środowisko dla drobnoustrojów, dlatego warto używać preparatów z chlorem.
Chlor do wody basenowej czy jacuzzi występuje zazwyczaj w postaci tabletek. Jego aplikacja jest bardzo prosta, bo wystarczy wrzucić taką tabletkę do wody. Warto czasem przeprowadzić tak zwane chlorowanie szokowe, najlepiej po wymianie wody na nową lub wtedy, gdy ta obecna zmętnieje lub zacznie zmieniać kolor na zielony. Chlorowanie tego typu polega na dodaniu zwiększonej ilości chloru do wody, aby uczynić proces jeszcze bardziej skutecznym.
Nie można zapominać o czyszczeniu filtrów urządzenia i jego dokładnym myciu. Jest to bardzo istotne w przypadku jacuzzi ogrodowego (dmuchanego), gdyż jego konstrukcja wymaga kompleksowej konserwacji. Gdy woda będzie utrzymana w odpowiednim stanie, a jacuzzi czyste, wtedy używanie urządzenia będzie bezpieczne i komfortowe – z czystą wodą, bez podrażnień skóry czy zapchanych i uszkodzonych elementów jacuzzi!