Jak często zmieniać pościel?

Wiele osób tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń zbyt rzadkiej zmiany pościeli. Jeżeli nie zdecydujemy się na jej wymianę przez długi czas, narażamy się na egzemę, narastające reakcje alergiczne, ale i również inne powody zdrowotne. Jeżeli chcesz wiedzieć, jaka częstotliwość będzie odpowiednia, to zapraszamy do lektury poniższego artykułu! Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania!

Regularna zmiana pościeli – dlaczego warto?

Pościel, która nie będzie zbyt długo zmieniana, w pewnym momencie może stać się siedliskiem grzybów, bakterii oraz roztoczy. Wiele osób nie zwraca szczególnej uwagi na częstotliwość zmiany poszewek, co jest ogromnym błędem! Może nam się wydawać, że sam materiał jest czysty, więc nie istnieje realna potrzeba, aby dokonywać jakiejkolwiek zmiany. Sytuacja jest jednak bardziej skomplikowana, aniżeli mogłoby się wydawać. Każda używana pościel gromadzi w sobie fragmenty naskórka, sierść zwierząt, resztki jedzenia, ale i również inne zabrudzenia, które mogą powstać podczas codziennego użytkowania. Wyżej wspomniane elementy stają się doskonałą pożywką dla roztoczy, nie mówiąc już o rozwoju bakterii. 

Jak często zmieniać pościel?

Odpowiedź na to pytanie, nie jest aż tak oczywista, jak mogłoby się to wydawać, wszystko zależy od indywidualnego sposobu używania pościeli. Mówiąc o bezpiecznej częstotliwości, najczęściej mówi się o zmianie raz na miesiąc. Należy jednak podkreślić, że jest to absolutne minimum! Jeżeli jesteś osobą, która stara się dbać o swoje zdrowie, to wymiana co tydzień lub dwa będzie wręcz kluczowa. Sytuacja jednak wygląda nieco inaczej w przypadku osób, które zmagają się z alergiami – dlaczego? Zbyt długie korzystanie z nieczystej pościeli może doprowadzić do wzmacniania się reakcji alergicznych, dlatego częstotliwość zmiany poszew również powinna być większa. 

Aby móc w całkowitym spokoju dokonać zmiany poszew, warto wyposażyć się w dodatkowe komplety pościeli, aby mieć pewność, że w razie konieczności będziemy mieć jakąkolwiek alternatywę. Warto jednak pamiętać, że zakupiony produkt powinien charakteryzować się wysoką jakością wykonania. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wykorzystane do produkcji materiały, które przede wszystkim muszą zapewniać wysoką przepuszczalność powietrza, aby maksymalnie móc ograniczyć możliwość rozwoju bakterii oraz grzybów.

Czy wymiana kołdry jest istotna?

Pamiętaj, że sama pościel to nie wszystko! Każda kołdra również ma swoją żywotność, dlatego warto pamiętać o jej cyklicznej wymianie. Jeżeli dbasz o swoje kołdry (częste pranie), to wymiana powinna następować co około 2 lata, sytuacja wygląda tak samo w przypadku poduszek.

Jeżeli interesuje Cię wysokojakościowa pościel bawełniana lub kołdry i poduszki, to w takim wypadku zainteresuj się bogatą ofertą sklepu Łóżkoholicy! W ich bogatym asortymencie z całą pewnością znajdziesz interesujące Cię propozycje, które będą cieszyć swoją funkcjonalnością przez lata.