Jak czyścić meble ogrodowe? Podpowiadamy!

Każdy wie, że meble ogrodowe muszą być czyste. W przeciwnym razie nie prezentują się zbyt dobrze. Z tego powodu bardzo ważne jest, by regularnie czyścić meble i usuwać z nich brud, który może pojawić się właściwie na każdym przedmiocie trzymanym pod chmurką. Jednak mycie mebli jest bardzo uciążliwe. Jak je sobie ułatwić? Jakie są najlepsze sposoby na czyszczenie mebli?

Myjka ciśnieniowa

W ostatnich latach rekordy popularności biją akumulatorowe urządzenia ogrodowe. Nie można się temu dziwić, bo dzięki nim można pracować szybciej i wydajniej. Jednym z takich urządzeń są myjki ciśnieniowe, które przydadzą się w każdym domu. Można wykorzystać je do mycia elewacji, samochodu, kostki brukowej, a nawet – mebli ogrodowych. Najlepiej jest wykorzystywać je do czyszczenia mebli z tworzywa sztucznego, w tym także z technorattanu. Można wykorzystywać je także do mycia mebli z drewna, ale trzeba pamiętać, by dobrze je później wysuszyć. Wystarczy wystawić je na działanie słońca. Naturalne drewno kiepsko znosi kontakt z wodą, ale można je myć przy pomocy myjki ciśnieniowej. Kluczowe po prostu jest późniejsze dobre go wysuszenie. Myjka ciśnieniowa to rozwiązanie ekologiczne, bo nie wykorzystuje ona żadnych środków chemicznych. Wykorzystuje ona siłę czystej wody pod dużym ciśnieniem. Meble można więc myć nawet na trawniku lub podjeździe, bo woda nie zatruje środowiska i nie zniszczy trawnika. Przy pomocy myjki meble można myć bez obaw nawet kilka razy w miesiącu – o ile oczywiście będzie taka potrzeba. Koniecznie też trzeba je wyczyścić przed schowaniem ich na zimę.

Szczoteczka i płyn

Jeśli nie masz w domu myjki ciśnieniowej, to niestety, ale będziesz musiał czyścić meble ręcznie. To dość pracochłonne, ale też skuteczne. Najlepiej jest wyposażyć się w miękką szmatkę lub szczoteczkę o miękkim włosiu oraz delikatny płyn do mycia. Szczególnie trudne może być czyszczenie mebli z rattanu lub technorattanu, które mają bardzo charakterystyczną strukturę. W jej wnętrzu może gromadzić się dużo brudu i kurzu. Najłatwiej jest usunąć go przy pomocy wysokiego ciśnienia. Jeśli próbujemy walczyć z nim ręcznie, trzeba zarezerwować na to sporo czasu. Warto też poszukać szczoteczki o długim włosiu. Będzie ona dokładniej czyściła pomiędzy pojedynczymi elementami. Bardzo ważne jest też to, by używać płynu o bardzo niskim stężeniu. Dzięki temu na meblach nie będzie pozostawała piana, którą trudno byłoby później spłukać. Z kolei zaschnięta plama nie wygląda estetycznie i może dużo szybciej łapać następny brud.

Szeroki wybór myjek ciśnieniowych znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Stiga