Jak dobrać do wnętrza krzesła glamour?

Dobranie odpowiednich krzeseł do mieszkania aranżowanego na styl glamour, może się wydawać proste, ale wcale takie nie jest! W profesjonalnych sklepach mamy dziś do dyspozycji całe mnóstwo krzeseł i foteli pasujących do tego modnego rodzaju urządzania wnętrz. Niestety, przez wzgląd na różnorodność wyboru, wykończenia i barw, prawdziwym wyzwaniem bywa zakup tych krzeseł, które idealnie będą współgrać z naszym mieszkaniem. Od czego zacząć?

Krzesła glamour – oryginalne inspiracje

Podstawą do wyboru właściwych krzeseł jest po pierwsze, dopasowanie ich do zasad stylistyki glamour, a po drugie, do samego wnętrza. Tu warto wiedzieć, że glamour to styl, w którym bez dwóch zdań dominuje połysk, bogactwo formy i niepodważalny blichtr. Taką aranżację często spotyka się w apartamentach artystów, gwiazd wielkiego ekranu, ludzi sztuki, ale i po prostu osób, które we własnym domu cenią sobie więcej niż odrobinę luksusu. Dobierając do takiej przestrzeni krzesła glamour należy zwracać uwagę na ich główne cechy.

Cechy krzeseł glamour:

  • Pierwsze wrażenie przywołuje na myśl wizję pałacu i eleganckich foteli dla sław lub dawnych rodów szlacheckich
  • Wyrazistość koloru (żadnych monotonnych barw!): króluje błyszcząca polerowaniem czerń tapicerek, pikowane oparcia o szykownej formie i nierzadko zdobione rzeźbieniami nóżki
  • Luksus i splendor – tak ma się czuć osoba, która zobaczy krzesła we wnętrzu glamour i będzie chciała w nich usiąść.
  • Zero kompromisu dla bylejakości. Krzesła, podobnie jak i fotele muszą wyróżniać się klasą, którą po prostu widać!
  • Złote elementy dekoracyjne, łukowate wygięcia oparć, efektowne wykończenie nóżek.

Drugą kwestią, jest wizualne dopasowanie krzeseł do poszczególnych pomieszczeń mieszkania. Salony glamour np. wykonane w złocie i czerni świetnie przyjmą krzesła w podobnej stylistyce barw, albo mocno kontrastowe (głęboka zieleń, intensywny szmaragd, mocny niebieski, soczysta śliwka!). Kuchnie to przestrzenie rodzinne, ale w glamour nie ma miejsca na krzesła pachnące folkiem czy drewnem: tu również muszą być one nowoczesne, pełne połysku i wyrafinowania.

Można powiedzieć, że krzesła dobierane do aranżacji glamour mają pachnieć elegancją i tak samo wyglądać. Można inspirować się ludwikowskimi klimatami, zdobieniami z baroku i gotyku, ale całość musi być ze sobą spójna i utrzymana w podobnym guście. Na koniec warto zwrócić uwagę na całościowe wrażenie przepychu, jakie tworzy wnętrze wraz z krzesłami. Jeśli czuje się w tej przestrzeni blichtr – to znak, że wybraliśmy idealnie.