Jak dopasować baterie kuchenne do zlewozmywaków? Wyjaśniamy

Zlewozmywak i armatura to nierozerwalny duet, dlatego oba elementy muszą idealnie ze sobą współgrać. Cały zestaw powinien być dopasowany pod względem funkcjonalności i estetyki. Co więcej, w dobrze zaaranżowanym wnętrzu oba te sprzęty bezbłędnie komponują się z pozostałym wyposażeniem kuchni. Zastanawiasz się, jak stylowo połączyć baterię kuchenną ze zlewem? W poniższym artykule podpowiemy Ci, jak je dopasować, by stworzyć efektowną kompozycję.

Baterie kuchenne a zlewozmywaki – jak je do siebie dobrać?

Nie wszystkie baterie kuchenne pasują do wszystkich zlewozmywaków – to najważniejsza zasada, o której musisz pamiętać, zanim wybierzesz się na zakupy. Właśnie dlatego należy dobierać je z dużą uwagą – odpowiednie dopasowanie to gwarancja wygodnego użytkowania. Jednym z najpopularniejszych modeli jest zwyczajna bateria stojąca. Z reguły montuje się ją bezpośrednio do oprawy zlewozmywaka, a najlepiej sprawdza się w towarzystwie mniejszych, jednokomorowych zlewów. Jeśli zdecydowałeś się na dwie komory, postaw na baterię z wyciąganą wylewką – zarówno zmywanie naczyń, jak i przygotowywanie posiłków, a nawet czyszczenie zlewu będzie znacznie wygodniejsze. Poszukujesz rozwiązania do zlewozmywaka umieszczonego pod oknem? Wybierz baterie kuchenne podokienne – to specjalny sprzęt, który możesz szybko zdemontować, aby swobodnie otworzyć okno.

Baterie kuchenne i zlewozmywaki – stwórz estetyczny duet

Choć funkcjonalność zlewu i armatury ma ogromne znaczenie, to równie ważny jest ich design. Elementy muszą kolorystycznie pasować do siebie i do pozostałego wyposażenia kuchni. Masz wiele aranżacyjnych możliwości. W pomieszczeniach wykończonych zgodnie z minimalistycznym lub nowoczesnym stylem dobrze prezentują się spójne, bezpieczne kompozycje. Jasny zlewozmywak możesz połączyć z jasną baterią, a ciemny – z ciemną. Bardzo modne jest też zestawienie tych sprzętów na zasadzie kontrastu. Jeśli zależy Ci na klasycznym designie, sięgnij po chromowaną baterię kuchenną – dobrze prezentuje się w towarzystwie niemal każdego zlewu. Twoje wnętrze to flagowy przykład stylu glamour? Nie bój się więc odważnych rozwiązań!  Połącz swój zlewozmywak ze złotą lub miedzianą baterią – możesz mieć pewność, że taka kombinacja przyciągnie wzrok Twoich gości.

Na co musisz zwrócić uwagę, wybierając baterie kuchenne?

Odpowiednio dobrane do zlewozmywaka baterie kuchenne mogą służyć długie lata. Aby ciągle zachwycały swoimi walorami wizualnymi i funkcjonalnością, musisz wybierać modele, które wyróżniają się najwyższą jakością materiału i wykonania. Idealna armatura pod każdym względem współgra ze zlewozmywakiem. Aby ułatwić sobie nieco wybór, postaraj się oba te sprzęty kupić w jednym miejscu. Modne i praktyczne propozycje znajdziesz np. w e-sklepie systemceram.pl – dostępne w ofercie zlewy i baterie kuchenne doskonale do siebie pasują, nawet pod względem montażu. Wybierz elementy proste w obsłudze i niewymagające skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Nie bój się odważnych, aranżacyjnych rozwiązań, które mogą nadać Twojej kuchni wyjątkowego charakteru.