Jak mądrze wybrać meble młodzieżowe?

Wybór mebli młodzieżowych bywa niemałym wyzwaniem. Okazuje się, że wielu rodzicom zdecydowanie łatwiej urządza się pokój niemowlęcy lub dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Trudno się temu dziwić. Nastolatek zwykle ma już swoje upodobania i chce mieć realny wpływ na projekt przestrzeni, w której będzie spędzał wiele godzin każdego dnia.

Zestaw mebli młodzieżowych – co powinien zawierać?

Meble do pokoju młodzieżowego można kompletować na własną rękę, jednak zdecydowanie prostszym i praktyczniejszym rozwiązaniem jest kupowanie ich w zestawie. Co zatem powinien zawierać taki zestaw? Po pierwsze oczywiście łóżko, które będzie dostosowane do wzrostu dziecka. Urządzając pokój nastolatka zdecydowanie warto stawiać już na łóżko o standardowych wymiarach dla osoby dorosłej czyli 90×200. Unikniemy wówczas jego wymiany przez długie lata. Ważną składową łóżka jest wygodny, najlepiej średnio-twardy materac.

Kolejny istotny element zestawu mebli młodzieżowych stanowi  biurko. Należy zwrócić uwagę, aby mebel ten był funkcjonalny podczas codziennej nauki. Odpowiednio duży blat zapewni komfort pracy z książkami, ale i komputerem. Poza tym bez trudu pomieści wszystkie niezbędne do nauki przedmioty, jak np. przyborniki z artykułami szkolnymi. Zbyt małe biurko zwykle łatwo ulega zagraceniu, a w bałaganie zdecydowanie trudniej o skupienie i efektywną naukę.

Poza łóżkiem i biurkiem komplet mebli młodzieżowych musi być oczywiście wyposażony w pojemną szafę oraz regały. Nastolatek, chociażby z uwagi na swój wzrost, potrzebuje zdecydowanie więcej miejsca na ciuchy aniżeli mniejsze dzieci. Każda dodatkowa przestrzeń w szafie zostaje w tym wieku bez trudu zagospodarowana, zwłaszcza jeśli pociecha jest fanem uprawiania sportu jak np. piłka nożna, rolki, tenis czy narty.

Regały natomiast są nieodzownym meblem w pokoju nastolatka z powodu konieczności przechowywanie nie tyle zabawek, co książek oraz różnego rodzaju bibelotów.

Meble do pokoju młodzieżowego – na co zwrócić uwagę przez zakupem?

Bez względu na to czy stoimy przed koniecznością zakupu mebli do pokoju młodzieżowego dla dziewczynki czy też chłopca, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Przede wszystkim jakość wykonania. To kwestia kluczowa, jeśli chcemy by meble służyły naszemu dziecku przez długie lata. Dlatego też zdecydowanie lepiej stawiać na sprawdzonych, polskich producentów. Jakość proponowanych przez nich mebli zwykle jest zdecydowanie wyższa w porównaniu z meblami oferowanymi przez duże, międzynarodowe sieci, które prowadzą produkcję na skalę masową i bazują na tanich materiałach. 

Nowoczesne meble młodzieżowe

Oczywiście nie mniej od jakości, liczy się design mebli młodzieżowych. Nastolatek zwykle zwraca uwagę już na ten aspekt, więc warto zasięgnąć jego opinii. Bieżące trendy wnętrzarskie nie pozostawiają złudzeń, że aktualnie to białe lub szare meble do pokoju młodzieżowego cieszą się największą popularnością. To całkiem zrozumiałe, ponieważ odnajdują się w praktycznie każdej aranżacji. Nietuzinkowe zestawy mebli młodzieżowych znajdziesz u producenta polskiej marki Pinio: pinio.com.pl/Meble-Młodzieżowe.