Jak mieszka Blanka Lipińska?

Blanka Lipińska jest autorka głośnej powieści erotycznej 365 dni, na podstawie której powstał film o tym samym tytule. W ubiegłym roku celebrytka wprowadziła się do nowego mieszkania, którego urządzanie chętnie relacjonowała za pośrednictwem swojego Instagrama. Jeśli jesteście ciekawi tego, jak mieszka Blanka Lipińska, koniecznie przeczytajcie poniższy artykuł.

Jak mieszka Blanka Lipińska?

Nowe mieszkanie Blanki Lipińskiej znajduje się na warszawskim Wilanowie. To ponadstumetrowy apartament usytuowany na ostatnim piętrze kameralnego osiedla, w którym znajdują się trzy dwie sypialnie, dwie łazienki, duża garderoba i salon z aneksem kuchennym. Za projekt mieszkania odpowiedzialna była przyjaciółka pisarki, Aleksandra Ziarek. Kobiety poznały się w Puławach, gdy miały zaledwie po 16 lat. Wymarzone lokum Blanki powstało w niespełna dwa miesiące.

Nie jest tajemnicą, że Blanka Lipińska wynajmuje mieszkanie, dlatego wystroju mieszkania musiała zostać, m.in. drzwi, jedna z łazienek, podłogi oraz zabudowa kuchenna, przez co projekt musiał idealnie z nimi współgrać. Reszta elementów wystroju wnętrz, jak kolory ścian, meble oraz dodatki zostały zmienione.

Dlaczego pisarka wynajmuje mieszkanie, zamiast kupić własne?

Dla mnie kupno mieszkania będzie bardzo trudne, bo wszystko musi być doskonałe, a coś takiego po prostu nie istnieje. Czy nie jest świetnym rozwiązaniem co parę lat zmieniać sobie lokum i za każdym razem zaczynać nowe życie? – stwierdziła autorka 365 dni.

Jak zatem wygląda mieszkanie Blanki? Motywem przewodnim mieszkania jest czaszka, która znajduje się w centralnym miejscu w salonie. Uwagę zwracają także słynne pióra, o które fani wielokrotnie dopytywali się w sieci. Blanka zdradziła, że były bardzo drogie, ale ta ozdoba zostanie z nią na lata.

Dla królowej powieści erotycznych najważniejszym pomieszczeniem jest sypialnia, która ma zapewniać komfort i odpoczynek. W pokoju oprócz kontynentalnego, grafitowego łoża z wysokim zagłówkiem znajduje się szafa z lustrem oraz ozdobna ściana. Na regale zamiast standardowych zdjęć w ramach umieszczono skrawki różnych tkanin oraz materiałów, co nadało pomieszczeniu indywidualnego charakteru. Ścianę z oknami zdobią nie tylko białe firany, ale i grafitowe zasłony, które całkowicie zaciemniają pokój przez co ułatwiają zaśnięcie.

Sypialnia połączona jest z małą łazienką, w której króluje drewno, czerń i biel. Trzeba przyznać, że pomimo swojego minimalizmu jest bardzo przytulna.

Największe wrażenie robi salon, w którym znajduje się bardzo duży i komfortowy wypoczynek oraz stylowy stolik, nad którym wisi zjawiskowy żyrandol. Przytulności pomieszczeniu nadaje gustowny, ważący ponad 50 kg kryształowy żyrandol. Każda ze ścian z oknami w salonie okryta została w całości białymi firanami oraz zasłonami w odcieniach szarości, co nadaje aranżacji lekkości i zwiewności.

Strefa dzienna łączy się z kuchnią, w której wymienione zostały jedynie uchwyty, oświetlenie oraz hokery. Całość utrzymana jest w loftowym klimacie, i to właśnie ten zabieg utrzymał spójność w aranżacji strefy dziennej i aneksu.

Ważną rolę we wnętrzu Blanki Lipińskiej pełnią lustra, które rozświetlają przestrzeń i jeszcze bardziej nadają mu luksusowego charakteru.