Jak osłonić okna o nietypowym kształcie?

W zdecydowanej większości aranżacji naszych domów z łatwością możemy dobrać osłony do okien. Dzieje się tak dlatego, że zazwyczaj w naszych pomieszczeniach posiadamy tradycyjne okna. Natomiast co zrobić w momencie, gdy chcemy osłonić okna o nietypowych kształtach – takich, jak na przykład trójkąty, trapezy czy półkola?

Kształty okien – z różnych przyczyn – bywają różne. Zdarza się, że nasz dom chcemy wzbogacić o niestandardowe otwory okienne. Z jednej strony zyskujemy nietypową i oryginalną aranżację, ale z drugiej musimy się wówczas zastanowić nad tym, jaką osłonę przeciwsłoneczną możemy zastosować.

Wybór w tym wypadku oczywiście nie jest tak bogaty, jak w przypadku standardowych okien. Jednak to nie oznacza, że jesteśmy na przegranej pozycji i nie mamy już żadnej możliwości osłonięcia okna. Wręcz przeciwnie. Istnieje kilka możliwości, ale bez wątpienia najbardziej uniwersalną opcją są rolety plisowane.

Więcej informacji na temat najbardziej popularnych plis – sterowanych dwukierunkowo – znajdziesz tutaj: https://www.modniewoknie.pl/przeslony-okienne/plisa-dwukierunkowa

Jakie okna można osłonić dzięki plisom?

Rolety plisowane są bardzo popularną osłoną, która przede wszystkim stosowana jest w wariancie dwukierunkowym. W takim wypadku mamy możliwość osłonięcia dowolnego fragmentu okna, co jest dużym udogodnieniem.

Natomiast wróćmy do okien o nietypowym kształcie, które często stosowane są jako designerski element danego wnętrza.

Jakie dokładnie okna możemy osłonić przy pomocy rolet plisowanych?

Ten rodzaj osłony znajdzie swoje zastosowanie w przypadku okien trapezowych, trójkątnych czy też półokrągłych. Oczywiście jest to bardzo indywidualna sprawa, którą należy skonsultować ze specjalistą. Dopiero wyspecjalizowany fachowiec z dużym doświadczeniem będzie w stanie ocenić, czy na wybranym oknie istnieje możliwość montażu rolet plisowanych.

Nie zmienia to jednak faktu, że rolety plisowane często są wyborem numer jeden w przypadku okien o niestandardowych kształtach.

Ogromna ilość tkanin do wyboru

Ogromnym atutem plis, oprócz ich dużej uniwersalności w zastosowaniu, są oczywiście także wysokiej jakości materiały. Wybierać możesz spośród prawie 600 najróżniejszych tkanin i taka liczba naprawę robi wrażenie.

Zróżnicowana kolorystyka, a także przepuszczalność światła sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Tkaniny występują w tradycyjnych modelach – w formie pojedynczych materiałów, a także podwójnych – zwanych inaczej „plastrami miodu”.

Pomoc Doradcy

W przypadku pomiaru oraz montażu rolet plisowanych do okien o nietypowym kształcie należy skorzystać z pomocy Doradcy. Tutaj niezbędne jest indywidualne podejście do tematu i tylko obsługa przez doświadczonego specjalistę może zagwarantować 100-procentową satysfakcję z efektu końcowego.