Jak ożywić białe wnętrza?

Jak ożywić białe wnętrza? 

Planujesz malowanie ścian na biało? To doskonały wybór. Biel pasuje do każdego wnętrza, a co najważniejsze, wspaniale rozświetla przestrzeń i optycznie ją powiększa. Jednak jeśli będzie jej za dużo, wnętrze może wyglądać zbyt surowo. Chcesz uniknąć takiego efektu? Zobacz więc, jak w łatwy sposób możesz ożywić białe pomieszczenia. 

Biel to bez wątpienia najbardziej uniwersalny kolor. Nic więc dziwnego, że tak chętnie stosowany jest w rozmaitych wnętrzach. Doskonale komponuje się z każdą inną barwą oraz z każdą stylistyką. A poza tym, biel nigdy nie wychodzi z mody, dlatego też zawsze wygląda świetnie i nowocześnie. Chcesz, aby biel królowała w Twoim domu? Białe farby do ścian dostępne są w wielu odsłonach, dzięki czemu na pewno wybierzesz odpowiedni odcień. Obawiasz się, że wnętrza pomalowane na biało będą nudne i ”bez wyrazu”? Bez obaw! Jest wiele sposobów na to, by przełamać jednolitość tej barwy. Zobacz, jak skutecznie ocieplić białe wnętrza i dodać im charakteru w łatwy i bezinwazyjny sposób.

Czym przełamać biel?

Chcesz ożywić białe wnętrze? A może masz w planie malowanie na biało, ale obawiasz się, że efekt będzie zbyt ”zimny” i surowy? W takim razie dobra wiadomość dla Ciebie na początek. Biel jest barwą bardzo neutralną, dlatego też przełamanie jej jest naprawdę proste. Biały doskonale komponuje się bowiem właściwie z każdym innym kolorem. Co więcej, nie gryzą się z nim żadne wzory, ani motywy. Masz więc niemal pełną dowolność działania. Białe ściany to fantastyczna baza do tworzenia gustownych aranżacji o dowolnych stylistykach. Zarówno tych eleganckich i klasycznych, jak i przytulnych, czy też nowoczesnych. Odpowiedni produkt, kolor, czy dodatek pozwolą Ci uzyskać pożądany efekt. 

Czym właściwie przełamać biel? Najlepszy efekt można oczywiście uzyskać innym, tym razem mocniejszym kolorem. Może występować on zarówno pod postacią dekoracji, czy tekstyliów, jak i farby, obrazu, czy naklejki na ścianę. Neutralność bieli, wspaniale łączy się także z wzorami. Pasują do niej właściwie wszelkie motywy, od kropek, czy kratki, przez abstrakcyjne grafiki, aż po akcenty kwiatowe. Biel możesz przełamać także  w ciekawy sposób za pomocą różnych faktur oraz materiałów. 

Postaw na kolor! Zobacz, jak wybrać farbę 

Jeśli wnętrze pomalowane w całości na biało, to dla ciebie za dużo, to najlepszym sposobem na przełamanie tej jednolitości będzie po prostu użycie inne go koloru na ścianie. Obecnie akcent kolorystyczny na jednej ścianie we wnętrzu to bardzo mocny trend. To nie tylko świetnie wygląda, ale dodatkowo też ”modeluje” całe pomieszczenie. Pytanie tylko, jaki kolor wybrać oraz jaka będzie najlepsza farba? 

Farby do ścian dostępne są w wielu wariantach. Jeśli chodzi o tym farby, to bez wątpienia najlepiej sięgnąć po te akrylowe, ponieważ bardzo łatwo się z nimi pracuje. A co z kolorem? Największy wybór wśród barw zapewniają farby Śnieżka. Znajdziesz wśród nich dosłownie dziesiątki różnych odcieni. Aby znaleźć ten najlepszy, wypróbuj tester koloru. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twój wybór to strzał w dziesiątkę. 

Jak ożywić białe wnętrza bez malowania ścian? 

Czasem malowanie ścian nie wchodzi w grę. Tak może być na przykład, jeśli wynajmujesz mieszkanie. Jak wtedy ożywić białe wnętrza? Najlepiej, stosując odpowiednie akcenty w postaci kolorowych dodatków. Na początku wybierz najlepiej motyw i stylistykę, jaka ma dominować, a następnie na tej podstawie wybierz pasujące elementy. Mogą być to na przykład tekstylia, takie jak zasłony, czy poduszki, a także dodatki w postaci lamp, figurek, czy innych ozdób.