Jak powiesić lustra na ścianie?

Lustra na ścianie to niezwykły dodatek w każdym mieszkaniu. Odpowiednio zastosowany może optycznie powiększyć całą naszą przestrzeń – umieszczony w niewłaściwym miejscu może nas zdecydowanie przytłoczyć. O czym pamiętać podczas wieszania luster w naszym domu i czego unikać, aby całe pomieszczenie, udekorowane tym nietuzinkowym dodatkiem, nie stało się przytłaczające i „ciężkie”? Sprawdźmy to wspólnie! 

Lustra na ścianie w dobrym stylu 

Na rynku znajdziemy wiele ciekawych modeli zwierciadeł, które doskonale wkomponują się w nasz styl wnętrzarski i postawią ostatnią projektową „kropkę nad I”. Do nowoczesnych, przejrzystych wnętrz możemy wybrać lustra posiadające ozdobne ramy, które same w sobie będą stanowiły ciekawą i wyjątkową dekorację. Możemy także zdecydować się na gładkie tafle, pozbawione innych elementów ozdobnych, których zdaniem będzie wdzięczne odbijanie całej naszej przestrzeni. 

Przed powieszeniem nowego lustra musimy dobrze przemyśleć jego położenie. Oto kilka rzeczy, których należy uniknąć: 

  • nie dla mało atrakcyjnych miejsc – lustro z całą pewnością odbije wszystko, co znajdzie się naprzeciwko niego. Dlatego też musimy uważać, aby nasze nowe zwierciadło nie uchwyciło bałaganu w otwartej szafie, a także zlewu wypełnionego po brzegi obiadowymi talerzami. Jeśli tak się stanie to nasza ozdoba w krótkim czasie zamieni się w nasz największy problem, który wcale nie będzie zdobił nowoczesnego mieszkania; 
  • bez przesady – umieszczenie zbyt dużej ilości luster w jednym pomieszczeniu może nas w krótkim czasie przytłoczyć, a ponadto oszukiwać nasz wzrok. Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie jednego, potężnego zwierciadła to nie dodawajmy do niego mniejszych odpowiedników w tym samym pokoju;
  • z dala od uszkodzeń – podczas wieszania nowego zwierciadła należy zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia, do których może dojść podczas wykonywania codziennych obowiązków. Lustro, które pękło na skutek uderzenia, nie tylko narazi nas na długie i intensywne sprzątanie, ale również, zgodnie z przesądami, przyniesie nam sporego pecha. 

Lustra na ścianie to niezwykły dodatek wnętrzarski, dzięki powyższej liście już wiesz czego warto unikać. Nowe zwierciadło możemy z łatwością umieścić na ścianie za pomocą tradycyjnego młotka oraz haczyków, kołków czy gwoździ. Oprócz tego możemy skorzystać z klejów montażowych, które na długie lata utrzymają nasze odbicie w tym samym miejscu. Innym sposobem jest także użycie  trwałych taśm montażowych, które nie pozostawiają po sobie nieestetycznych dziur w ścianie.