Jak prasować prześcieradła z gumką?

Komfortowy sen ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dobry wypoczynek jest konsekwencją m.in. prawidłowo przygotowanego i ładnie pościelonego łóżka. Liczy się odpowiednio twardy materac, oddychająca pościel i pasujące prześcieradło. Obawiasz się, że to ostatnie może zepsuć efekt dekoracji? Zobacz, jak prasować prześcieradło z gumką i zadbaj o doskonałą estetykę wnętrza.

Prześcieradło z gumką – dlaczego warto je wybrać?

Prześcieradło z gumką należy do najbardziej lubianych i najczęściej wybieranych tekstyliów domowych. Nie ma w tym nic dziwnego – gwarantuje komfortowy sen, nie zsuwa się z powierzchni materaca i skutecznie zabezpiecza go przed zabrudzeniami. Pozwala także uzyskać ciekawy efekt w dekoracji łóżka. Niestety, nieumiejętnie pielęgnowane sprawia, że estetyka sypialni pozostawia wiele do życzenia. Jak prasować prześcieradło z gumką, żeby prezentowało się naprawdę ładnie? 

Prześcieradło z gumką – prasowanie krok po kroku

Jednym z najskuteczniejszych sposobów prasowania prześcieradła z gumką jest prasowanie go od środka. Chcąc osiągnąć najlepszy rezultat, połóż środkową część prześcieradła w centralnym punkcie deski, a następnie przesuwaj materiał w taki sposób, żeby miejsca pozostające najbliżej gumek wyprasować na końcu. Jeśli posiadasz żelazko na dość długim kablu lub dysponujesz wygodnym przedłużaczem, prześcieradło możesz wyprasować po założeniu go na materac. Taki sposób jest odradzany właścicielom żelazek parowych lub generatorów pary, gdyż może powodować zbyt duże zawilgocenie materaca. 

Warto pamiętać, że temperatura prasowania powinna być dostosowana do rodzaju i gramatury tkaniny, z której zostało ono uszyte. W przypadku prześcieradeł bambusowych za temperaturę bezpieczną uznaje się 150 stopni Celsjusza. 

Czy prześcieradło z gumką zawsze trzeba prasować?

Prasowanie prześcieradła z gumką nie jest koniecznością, ale wyraźnie wpływa na estetykę wnętrza. Nie oznacza to jednak, że piękną dekoracją sypialnianego łóżka nie mogą cieszyć się ci, którzy nie mają ochoty na regularne prasowanie tekstyliów. Dla takich osób odpowiednie są prześcieradła z gumką, w całości uszyte z bawełnianego jerseyu. Modele proponowane w tej kategorii https://www.nieprzecietnie.pl/przescieradla sklepu internetowego zawierają domieszkę włókien elastycznych, dzięki czemu świetnie prezentują się także wówczas, gdy nie są wyprasowane. Oczywiście możesz to zrobić – ten rodzaj materiału można prasować w temperaturze nieprzekraczającej 150 stopni Celsjusza.