Jak przebiega specjalistyczne pranie dywanu?

Dywany w domach czy biurach łatwego życia nie mają i chyba nikt nie powie, że jest inaczej. Cały czas są narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, wcieranie w nie różnych substancji, kontakt z bakteriami, zwierzęcą sierścią, czy zbieranie kurzu. Dlatego też warto od czasu do czasu zwrócić się do profesjonalnych firm oferujących pranie dywanu, zamiast próbować robić je samemu.

Profesjonalne pranie dywanu i jego impregnacja

Profesjonalna impregnacja dywanów może pomóc w ochronie ich przed plamami i zanieczyszczeniami oraz przedłużyć ich trwałość. Impregnacja polega na tym, że po tym, jak zostanie przeprowadzone pranie dywanu następuje nałożenie warstwy ochronnej.

Impregnacja dywanów i wykładzin przeciwdziała wnikaniu płynów w głąb tkaniny dywanu, dzięki czemu łatwiej jest usunąć ewentualne plamy. Utrudnia też osadzanie się kurzu i brudu na powierzchni dywanu, jak i wewnątrz jego struktury, w tym wewnątrz grubych splotów i włókien. Impregnowany dywan jest łatwiejszy do utrzymania w czystości, co może znacznie zmniejszyć koszty związane z jego konserwacją. Impregnacja może też pomóc w ochronie włókien dywanu przed uszkodzeniami, co przedłuża jego żywotność.

Pranie dywanu i usuwanie sierści zwierząt

Usuwanie sierści zwierząt z dywanu może być trudnym zadaniem, ale specjalistyczne firmy z ofertą tego typu posiadają odpowiednie narzędzia i techniki, aby zrobić to perfekcyjnie. Przed rozpoczęciem procesu usuwania sierści, profesjonaliści biorą się za odkurzanie z dużą mocą ssania. Wykorzystują też specjalne narzędzia, takie jak szczotki do usuwania sierści lub odkurzacze piorące z funkcją wytwarzania pary, aby usunąć sierść z dywanu. Jeśli sierść jest mocno osadzona w dywanie, mogą użyć skrobaków lub innych narzędzi, aby delikatnie, ale skutecznie usunąć sierść. Po usunięciu włosów przeprowadzane jest dokładne czyszczenie i pranie dywanu, aby pozbyć się wszelkich resztek sierści oraz innych zanieczyszczeń.

Profesjonalne pranie dywanu usuwające roztocza

Profesjonalne pranie dywanu może pomóc w usuwaniu roztoczy, ale wymaga odpowiednich narzędzi, detergentów i technik, aby było skuteczne.

Przed rozpoczęciem procesu prania dywanu, jest on odkurzany tak, aby usunąć wszelkie luźne zanieczyszczenia, takie jak kurz, brud i sierść, a także roztocza znajdujące się na jego powierzchni. Później stosuje się specjalne detergenty, które pomagają w usuwaniu roztoczy i innych zanieczyszczeń znajdujących się wewnątrz dywanu. Dywan jest zwykle mocno nasączony odpowiednią chemią, a później dokładnie odsączany i suszony przy użyciu specjalistycznych urządzeń, aby zapobiec powstawaniu pleśni.