Jak przeprowadza się zabieg mezoterapii?

Zabieg mezoterapii jest bardzo pomocny w momencie, gdy skóra traci dawny blask i staje się ziemista i zmęczona. Nie tylko odżywia i regeneruje, ale również nawilża ją kompleksowo. Cały efekt przynoszą ampułki do mezoterapii, które są bogate w drogocenne składniki odżywcze. Wyposażone są konkretnie w te substancje, których nasza skóra wyjątkowo potrzebuje.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Na samym początku należy dopasować do pacjenta odpowiednie substancje, które zostaną wprowadzone pod skórę. To one odpowiadają za stan i wygląd skóry. Odpowiedni dobór składników odżywczych pozwoli osiągnąć najlepszy i oczekiwany efekt. Najczęściej ampułki do mezoterapii składają się z kwasu hialuronowego, aminokwasów oraz ważnych dla skóry witamin i antyoksydantów spowalniających procesy starzenia.

Mimo że sam zabieg nie jest bolesny, niektórzy mogą odczuwać delikatny dyskomfort. Aby go zminimalizować, pacjentowi podaje się znieczulenie, nakładane na twarz lub inną partię skóry w formie kremu. Sam zabieg polega na nakłuwaniu określonej części skóry i wprowadzaniu pod nakłucia substancji odżywczych.

Aby odpowiednio wprowadzić preparaty, nie naruszając przy tym zbytnio struktury skóry, nakłucia muszą zostać wykonane bardzo precyzyjnie. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby tego rodzaju zabiegi były wykonywane przez odpowiednio wykwalifikowane osoby, które przeszły szkolenia i posiadają uprawnienia.

Podczas zabiegu może występować krwawienie z nakłutych miejsc. Konsekwencją tego będą utrzymujące się kilka dni po zabiegu podrażnienia i siniaki. Znikają one jednak bardzo szybko i ukazują pierwsze efekty zabiegu. Po zabiegu warto nasmarować skórę preparatem nawilżającym z ochronnym filtrem UV. Kilka dni po zabiegu nie można wystawiać się na działanie promieni słonecznych i obowiązkowo trzeba nawilżać podrażnioną skórę i odpowiednio ją pielęgnować.

Jakie są efekty mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa przede wszystkim pozwala na odpowiednie odżywienie i regenerację wewnętrznych warstw skóry. To one odpowiadają za jej młodzieńczy i zdrowy wygląd, który utrzymuje się jakiś czas po zabiegu. Aby móc utrzymać zdrową i jędrną skórę warto dobrze dobrać ampułki do mezoterapii, które będą wyposażone w idealnie dobrany zestaw składników odżywczych.

Jednym z widocznych efektów mezoterapii jest lifting skóry i poprawa jej napięcia oraz elastyczności. Poprawia się również owal twarzy, a zmarszczki stają się zdecydowanie płytsze. Zmniejsza również widoczność tzw. pomarańczowej skórki, czyli cellulitu. Mezoterapia jest też świetnym zabiegiem dla osób, które mają problemy z tłustą cerą, ponieważ wyraźnie zmniejsza ilość wytwarzanego sebum. Dzięki temu skóra jest świeższa i mniej zanieczyszczona.

Zawarte w ampułkach do mezoterapii substancje nie tylko uzupełniają niedobory, ale również stymulują komórki do wytwarzania pewnych substancji, m.in. kolagenu i elastyny. Odpowiadają one za jędrność skóry, ale również za powstawanie zmarszczek. Daje to widoczny efekt odmłodzenia, na którym zależy wielu pacjentkom. Aby utrzymać efekty jak najdłużej i cieszyć się ich widocznością, warto skorzystać z pakietu kilku zabiegów.