Jak segregować śmieci? Opakowanie po czekoladzie gdzie wyrzucać?

Ekologiczna świadomość wśród ludzi znacznie rośnie. Musimy się starać rozsądniej robić zakupy oraz odpowiednie segregować śmieci. Mogłoby się wydawać, że o segregacji wiemy bardzo wiele, ale czasem nie wiemy najprostszych kwestii. Opakowanie po czekoladzie gdzie wyrzucać? Na to pytanie oraz inne postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Papier, leki, oleje spożywcze

Zużytych zeszytów nigdy nie możemy wyrzucać w całości do papieru. Jest to błąd. Notesy czy też zeszyty musi rozczłonkować. Należy oderwać okładkę oraz wyrzucić ją do pojemnika na zmieszane odpady, a kartki do papieru. Jeśli mamy kołonotatnik to sprężyna powinna być wyrzucona do pojemników na plastik oraz metal.

Jeśli chodzi o leki to nieużywane i przeterminowane powinniśmy zanieść do apteki. W każdej znajduje się taki kosz, do którego należy je wyrzucać. Natomiast pudełko do leku wrzucić należy do niebieskiego pojemnika na makulaturę. Co z listkami oraz blistrami? Te wyrzucamy do zmieszanych odpadów. Słoiczki po lekach wrzuca się do pojemnika do szkło lub też do plastiku czy też metalu. Należy uważać na strzykawki. Jest to odpad, który oddać należy do punktu specjalnego. Apteki nie wyraziły zgody na przyjmowanie ich. 

Oleje oraz oliwy po smażeniu, zbierać się powinno do słoika i zawozić do punktu zbiórki selektywnej odpadów komunalnych. Tam się zajmują nimi specjalne firmy, które go w sposób odpowiedni zutylizują.

Opakowanie po czekoladzie gdzie wyrzucać?

Do pojemnika w kolorze brązowym wyrzucamy wszystkie organiczne odpady, które są roślinnego pochodzenia. Wbrew opinii obiegowej, możemy je wyrzucać w foliowych workach, które później są rozcinane w sortowni. W bioodpadach znaleźć się powinny produkty, które można poddać oczywiście kompostowaniu. Mowa tutaj o owocach, warzywach, skorupkach jajek, chlebie, ryżu czy też o makaronie. Musimy jednak uważać. Bowiem zepsute ryby, mięso, kości, ości , skorupy po owocach morza, słodycze, tłuszcz ser trafić powinny do odpadów zmieszanych. O ile to się wydaje oczywiste, to mamy problem z czymś innym. Wiemy, że resztki czekolady powinny trafić do pojemników z odpadami zmieszanymi.

opakowanie po czekoladzie gdzie wyrzucać? Otóż opakowania po czekoladzie zawsze wyrzucamy do pojemnika w kolorze żółtym czy też do worka na metal bądź też tworzywa sztuczne.

Na samym początku możemy sugerować się podpowiedziami chociażby z sieci. Jednak z czasem będziemy to już robić automatycznie. Po prostu wejdzie nam to w krew. Warto swoją wiedzę przekazywać dzieciom. Będą świadome od najmłodszych lat.