Jak ukryć sejf w domu? Poznaj kilka możliwości

Nie da się ukryć, że nasze domy stanowią dla nas rodzaj bezpiecznej przystani. To właśnie w nich czujemy się najbezpieczniej i nie zdajemy sobie sprawy z tego, że często nasze bezpieczeństwo w domu jest wystawiane na ciężką próbę.

Mimo to chętnie w naszych domach przechowujemy wszelaką gotówkę, aktywa materialne, drogocenną biżuterię, a także szereg innych kosztowności. Warto jednak zauważyć, że zgodnie ze statystykami w obecnym czasie w naszym kraju znacznie wzrósł wskaźnik napadów i rabunków, właśnie w odniesieniu do posesji jednorodzinnych. W efekcie zdecydowana większość z nas decyduje się zainwestować w solidny sejf domowy. Jednocześnie pojawia się pytanie, w jaki sposób można go sprytnie i skutecznie ukryć, by pozostał on niezauważony. Sprawdźmy więc dostępne możliwości.

Sejf domowy ukryty w ścianie? To możliwe!

Sejfy domowe jak np. te, które dostępne są na stronie https://sejfexpert.pl/sejfy-domowe, dają nam tak naprawdę nieograniczone możliwości w zakresie ich ukrycia i chowania. Niemniej jednak najpopularniejszym rozwiązaniem jest ukrycie sejfu w ścianie. Sposób ten z pewnością wymaga nieco większego remontu i odpowiedniej ekipy, która się tym zajmie. Efekt finalny może być jednak wyjątkowo spektakularny. Sejf schowany jest we wnęce, a dodatkowo jego drzwiczki zostały perfekcyjnie wtopione w ścianę tak, że nie da się go na pierwszy rzut oka zauważyć. Często dla jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa wykorzystuje się meblościankę na danej ścianie z sejfem. Podsumowując można powiedzieć, że sejf schowany całkowicie w ścianę i wtopiony perfekcyjnie w ogólną aranżację jest najpopularniejszym sposobem jego montażu. Warto jednak podkreślić, że konieczne jest przeprowadzenie drobnych prac remontowych, więc bez pomocy fachowców z pewnością się nie obejdzie.

Sejf domowy, można także schować w szafie!

Kolejnym, wyjątkowo popularnym rozwiązaniem w zakresie chowania i maskowania sejfów domowych jest wykorzystanie do tego naszych mebli. Można bowiem zamontować sejf w ich wnętrzu i nie martwić się o to, że będzie się on rzucał w oczy. Jakie są największe zalety tego rozwiązania? Otóż jeśli wybierzemy odpowiedni sejf, możemy nawet podjąć się jego montażu całkowicie samodzielnie! Koniecznie jednak powinniśmy wybrać taką szafę, która nie tylko jest przestronna, ale do której dostęp mamy wyłącznie my sami. Wówczas znacznie podniesiemy poziom bezpieczeństwa naszego sejfu. Choć ten sposób na schowanie sejfu jest wyjątkowo popularny, to jednak pamiętajmy, że mimo wszystko każdy to takiej szafy może zajrzeć, wówczas nasz sejf stanie się kuszącą ofertą ku temu, by sprawdzić co znajduje się w jego wnętrzu. Warto więc to rozwiązanie dokładnie przeanalizować.

Załącznik:
sejf szafa.jpg

Sejf w podłodze? To świetny pomysł!

Ostatnią z możliwości na sprytne ukrycie sejfu domowego jest zamontowanie go w podłodze. Oczywiście w tym wypadku musimy przygotować się na o wiele bardziej zaawansowane prace remontowe, gdyż wydrążenie odpowiedniej wnęki i zamontowanie sejfu na odpowiednim stelażu z pewnością nie jest najłatwiejsze. Mimo wszystko, śmiało można powiedzieć, że spośród wszystkich, przedstawionych sposobów, to właśnie schowanie sejfu domowego w podłodze będzie najskuteczniejszym rozwiązaniem. Dodatkowo układając w tym miejscu dywan z pewnością sprawimy, że nasz sejf, a także kosztowności, które w nim przechowujemy, staną się całkowicie niewidoczne. Tylko my będziemy wiedzieli w którym miejscu nasz sejf jest ukryty i tylko my będziemy mieć do niego pełny i nieograniczony dostęp Warto więc o tym pamiętać!