Jak urządzić przedpokoje w nowoczesnym domu?

Doskonała aranżacja przedpokoju może okazać się ogromnym wyzwaniem. Przestrzeń pomiędzy drzwiami wejściowymi, a poszczególnymi pokojami zazwyczaj nie jest zbyt duża i cechuje się brakiem dostępu światła słonecznego. Tuż za zamkniętymi drzwiami powinny znajdować się wszystkie niezbędne przedmioty, z których korzystamy na co dzień. Jak urządzić przedpokoje, aby były praktyczne i estetyczne? Już podpowiadamy! 

Jak urządzić przedpokoje? Praktycznie i solidnie! 

W przedpokoju zazwyczaj przechowujemy swoje wierzchnie nakrycia, ubrania sezonowe, a  także inne, niezbędne przybory. Tuż przy wejściu powinien znajdować się praktyczny wieszak, który pomieści nie tylko nasze kurtki, ale też płaszcze odwiedzających nas gości. Ponadto nie możemy zapomnieć o szafce na buty, która zapobiegnie tworzeniu się bałaganu wokół drzwi. Na rynku istnieje wiele modeli wieszaków, które zadziwiają swoją oryginalnością, jeżeli jednak Twoja przestrzeń w przedpokoju jest mocno ograniczona to powinieneś rozważyć zakup praktycznych mebli, stworzonych na wymiar, które całkowicie spełnią Twoje oczekiwania. 

W nowoczesnym przedpokoju nie może także zabraknąć lustra. Ten dodatek może skutecznie przyczynić się do optycznego zwiększenia pomieszczenia, a także pozwoli na ostatnie „przeglądnięcie się” tuż przed wyjściem. W sklepach meblowych znajdziesz różnego rodzaju szafy przedpokojowe, posiadające w swoim wyposażeniu lustra. Możesz także zdecydować się na zakup dodatkowego pawlacza, który pozwoli dostatecznie wykorzystać wolną przestrzeń pod sufitem. 

Oświetlenie i trwałość 

Innymi aspektami, na które należy zwrócić uwagę podczas projektowania przedpokoju jest odpowiednie oświetlenie. Wola przestrzeń, znajdująca się pomiędzy pokojami przeważnie jest pozbawiona okien. Jeżeli i w Twoim nowym domu ich brakuje to koniecznie powinieneś zdecydować się na zakup lamp, które nie tylko doskonale oświetlą Twój przedpokój, ale też będą stanowiły doskonałą ozdobę. Halogeny, estetyczne plafony, kinkiety czy nawet oświetlenie led może okazać się świetnym rozwiązaniem, które wzbogaci tradycyjną przestrzeń. 

Oprócz tego należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego będą wykonane ściany i podłoga. W przedpokoju nie trudno o zabrudzenia, dlatego też powierzchnia użytkowa powinna cechować się trwałością, solidnością i łatwością czyszczenia. Na podłodze możesz swobodnie ułożyć wycieraczki, które pozwalają na utrzymanie porządku. Ściany zaś powinny być pokryte łatwo zmywalną farbą, kamieniem, płytkami, a nawet szkłem. Dzięki temu Twój przedpokój zrobi na gościach doskonałe wrażenie, a Ty bez trudu zachowasz porządek w całym mieszkaniu.