Jak wybrać biurko dla dziewczynki?

Biurko dla dziecka jest nie tylko ważnym meblem, który wcześniej czy później rodzic będzie musiał kupić, ale też akcesorium, które dobrze dobrane, przyciągnie pociechę do korzystania z niego, zachęci do domowej nauki i ułatwi wkraczanie w szkolny świat. Z racji na różnice płci, zwykle dobieramy nieco inne biurka dla chłopców, a inne dla dziewczynek. Na czym w czasie takich zakupów warto się skupić? Co ma znaczenia, a co nie?

Biurko dla dziewczynki – 5 ważnych cech

Jeśli polem naszych zakupów ma być praktyczne i ładne biurko dla dziewczynki, to warto zwrócić uwagę na pięć najważniejszych cech, jakie powinno ono spełniać. Można je dopasować do każdego dziecka, co pozwoli na łatwiejszą decyzję ale i tzw. strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o zakup dla własnej pociechy i jej zadowolenie z takiego nowego mebla.

Dopasowanie do wieku dziewczynki czy chłopca – tu, bez względu na płeć dziecka musimy sprawdzić czy wysokość biurka odpowiada wzrostowi naszej pociechy. Ten punkt śmiało można nazwać najważniejszym, bo od niego będzie zależeć to, czy dziecku będzie się przy biurku siedziało wygodnie, czy nogi będą mieć dostatecznie wiele miejsca, czy żadne kanty nie doprowadzą do niepotrzebnego ucisku itd. W sklepie dobrze jest wskazać sprzedawcy wiek dziecka i płeć, prosząc o poradę, a na pewno uda się z jego pomocą szybko ograniczyć wybór jedynie do mebli pasujących do tego wymogu.

Funkcjonalność – słowo klucz! Dziewczynka, która będzie siedziała przy biurku musi mieć pod ręką wszystko to, co pozwoli jej na pierwszą, wygodną organizację nauki czy zabawy. Chodzi tu o właściwą ilość szuflad, szafek, nadstawek oraz prostotę ich otwierania i zamykania. Nowoczesne biurko dla małej dziewczynki nie może być bryłą całkowicie prostą i pozbawioną takich miejsc na przechowywanie różnych rzeczy.

Motywy zachęcające do użycia – tu pod uwagę bierzemy głównie kolor odpowiadający zainteresowaniom dziecka. Im lepiej dopasujemy barwami ten mebel do tego, co lubi dziewczynka, tym chętniej będzie ku niemu kierowała swoją uwagą, a o to przecież chodzi! Stawiajmy na kolory jasne, ciepłe i żywe – bez smutnych czy przytłaczających szarości.

Dopasowanie do dotychczasowej aranżacji pokoju – kwestia smaku! Jeśli pokój dziewczynki jest jasny i przestronny, to zadbajmy o utrzymanie biurka w podobnym guście. Bez zbędnych kontrastów, które będą rozpraszać dziecko.

Cena biurka, a czas jego używania (!) – wielu rodziców słusznie zauważa, że dziecko rośnie szybko, a biurko wcale, więc nie ma większego sensu wydawać fortuny na mebel, który za dwa a może trzy lata nie będzie już pasował do wzrostu dziecka. Można wprawdzie postawić na biurka ciut droższe i większe, tak by zapewnić możliwie długi czas ich używania, ale warto przy takich zakupach pamiętać o cenowym rozsądku!