Możliwość zdalnej kontroli dostępu do budynku czy posesji to jedne z głównych zadań, jakie realizują nowoczesne systemy domofonowe. W niniejszym artykule odpowiemy na pytanie, jak wybrać dobry domofon dla domu jednorodzinnego.
Domofon czy wideodomofon – co wybrać do domu jednorodzinnego?
Osoby poszukujące sprawdzonych rozwiązań w zakresie instalacji przywoławczo-komunikacyjnych często zadają pytanie, co wybrać do domu jednorodzinnego – domofon czy wideodomofon. W zależności od potrzeb i budżetu, jakim dysponujemy mamy do wyboru konwencjonalne systemy domofonowe oraz urządzenia wyposażone w dodatkowe kamery. Droższe wideofony umożliwiają dwutorową weryfikację ludzi chcących uzyskać dostęp do obiektu lub posesji – przy pomocy głosu oraz obrazu. Nowoczesne technologie obsługują zwykle także transpondery zbliżeniowe RFID.
Na rynku dostępne są różne rodzaje domofonów – analogowe, cyfrowe oraz wyposażone w kamerę wideo. Najtańsze, a zarazem najmniej skomplikowane urządzenia analogowe stanowią doskonałe rozwiązanie w niewymagających środowiskach domowych. Są łatwe w montażu i serwisie. Sprzęt jest zbudowany z kasety bramowej i słuchawki. Bardziej zaawansowane produkty cyfrowe posiadają możliwość obsługi kodów dostępu dla poszczególnych lokatorów. Wspierają również obsługę kart magnetycznych i zbliżeniowych czy sterowanie aplikacją mobilną.
Na co zwrócić uwagę, wybierając dobry domofon dla domu?
Nowoczesne systemy domofonowe oferują szereg zróżnicowanych funkcjonalności, które pozwalają dopasować je do indywidualnych potrzeb użytkownika. Na co zwrócić uwagę, wybierając dobry domofon dla domu?
- Zasilanie – urządzenia są zazwyczaj zasilanie z użyciem napięcia sieciowego 230 V albo 12 V AC i wymagają doprowadzenia dodatkowego okablowania.
- Przyciski – sprzęt może być wyposażony w przycisk do sterowania drzwiami lub furtką oraz dodatkowy klawisz pozwalający na zdalną kontrolę elektrozaczepu.
- Montaż – na rynku dostępne są dobre domofony przeznaczone zarówno do mocowania natynkowego, jak i podtynkowego.
- Kamera – w zależności od potrzeb można zdecydować się na wybór wideofonu, który pozwoli na obrazową weryfikację osób.
- Technologia RFID – w przypadku rozbudowanych środowisk mieszkalnych istnieje możliwość wyboru domofonów z obsługą kart zbliżeniowych dla wielu lokatorów.
- Klasa szczelności – stopień ochrony, w jakim została zaprojektowana obudowa urządzenia, determinuje jego wykorzystanie do użytku zewnętrznego z narażeniem na wilgoć i pył.
- Stylistyka – na rynku są obecne modele unifonów o zróżnicowanej kolorystyce oraz stylistyce, które można dobrać do indywidualnej architektury budynku.
Profesjonalne rozwiązania w zakresie przywoływania i komunikacji lokatorskiej zapewniają wygodne sterowanie otwieranie drzwi, furtek czy bram wjazdowych. Urządzenia podnoszą komfort i bezpieczeństwo użytkowania budynków użytkowych.
Jakie są zalety i zastosowania dobrych domofonów cyfrowych?
Funkcjonalne instalacje domofonowe pozytywnie wpływają na wygodę eksploatacji obiektów mieszkalnych. Jakie są zalety i zastosowania dobrych domofonów cyfrowych?
- Komunikacja – sprzęt pozwala na sprawną komunikację z osobami przebywającymi na zewnątrz budynku, chcącymi uzyskać dostęp do posesji.
- Bezpieczeństwo – produkty doskonale uzupełniają istniejące systemy zabezpieczeń, umożliwiając głosową lub obrazową weryfikację osób.
- Funkcjonalność – domofony mogą być wyposażone w szereg dodatkowych udogodnień, takich jak kamery video, czytniki kart RFID czy możliwość montażu na szynie DIN.
Produkty oferowane przez polskie sklepy internetowe są dopasowane do standardów sieci zasilania 230 V AC 50 Hz. Urządzenia cechują się eleganckim designem i niezawodnością.
Wybierz dobre domofony z oferty sklepu internetowego EC System!
Budynkowe instalacje komunikacyjne na stałe wpisały się w krajobraz nowoczesnych domów jednorodzinnych i osiedli mieszkalnych. Jeżeli szukasz sprawdzonych rozwiązań w zakresie systemów domofonowych, to wybierz dobre domofony z oferty sklepu internetowego EC System