Jak wybrać dobry ręcznik do łazienki?

Ręczniki to oczywiście podstawowe wyposażenie każdej łazienki. Mniejsze – przeznaczone do rąk i do twarzy oraz duże ręczniki kąpielowe, które osuszają i otulają ciało po wyjściu z kąpieli. Praktyczne, komfortowe w użytkowaniu i piękne. Czym kierować się wybierając ręczniki do łazienki?

Wysokiej jakości ręczniki kąpielowe – taka inwestycja się opłaca! 

Ich cena jest co prawda nieco wyższa od średniej rynkowej. Decydując się jednak na ręczniki kąpielowe renomowanych producentów otrzymujemy trwałe produkty, które przez długie lata będą świetnie prezentować się w łazience i nawet po wielu praniach nie stracą pierwotnych kolorów. Cechą charakterystyczną wysokogatunkowych ręczników jest to, że tworzone są one w 100% z bawełny i posiadają odpowiednie certyfikaty. Przykładowo certyfikat OEKO-TEX Standard 100 potwierdza bezpieczeństwo produktu dla człowieka i środowiska. Warto również poszukiwać ekologicznych ręczników wykonanych z bawełny organicznej.  

Marzą Ci się miękkie i chłonne ręczniki kąpielowe? Zwracaj uwagę na gramaturę! 

Najbardziej pożądane są puszyste, przyjemne dla ciała ręczniki frotte, które doskonale chłoną wilgoć. Chłonność zależy nie tylko od jakości materiału, ale także od jego gramatury. Gramatura określana jest współczynnikiem GSM i oznacza ciężar tkaniny, a więc ilość jej gramów na metr kwadratowy (GSM = g/m2). Im więcej materiału zużyto do produkcji, tym cięższy, grubszy i bardziej chłonny będzie ręcznik. Ma na to wpływ długość pętelek, a także gęstość tkaniny, która znajduje się tuż pod pętelkami. Przyjmuje się, że dobre ręczniki posiadają gramaturę w granicach 400-600 g/m2. Pamiętać jednak należy o tym, że i wyższa gramatura, tym dłużej ręcznik będzie schnął i tym więcej miejsca zajmie po złożeniu.  

Stylowy ręcznik kąpielowy – istotne dopełnienie wystroju łazienki 

Modernistyczne łazienki to miejsce na eleganckie, jednobarwne ręczniki. Bestsellerem są takie barwy, jak: śnieżna biel, głęboka czerń oraz neutralna szarość. W stylistyce skandynawskiej złożone i wyeksponowane na otwartych półkach ręczniki współtworzą dekorację łazienki. Najlepiej jest w danym momencie używać wszystkich ręczników w jednym kolorze. Uzyskujemy wówczas aranżacyjną spójność. W takich przypadkach ręczniki najczęściej doskonale komponują się z otoczeniem. 

Po drugiej stronie medalu znajdują się wielobarwne, ozdobne ręczniki, które pełnią rolę akcentu w pomieszczeniu. Wytworne, z ozdobnymi wstawkami w postaci na przykład bordiury. Bogate w motywy roślinne lub geometryczne. Olśniewające oryginalną fakturą. Tak między innymi tworzy się współczesne, eklektyczne, wyjątkowo przytulne i przyjazne dla domowników łazienki!