Jak wybrać idealny fotozegar na płótnie?

Obrazy na płótnie to popularny dodatek do każdego mieszkania. Dopełniają aranżacje wnętrz – ocieplają je, podkreślają styl, nadają charakteru. Jedną z ciekawych opcji są też fotozegary na płótnie. Jak wybrać najlepszy? Gdzie zawiesić taki zegar? Sprawdźmy!

Fotozegary na płótnie – ciekawe rozwiązanie do każdego wnętrza

Szukasz idealnego zegara, który dobrze wkomponuje się w aranżację Twoich wnętrz? Świetnym wyborem będzie fotozegar na płótnie. Dostępnie są liczne warianty rozmiarowe i stylistyczne, przez co bez większych trudności możesz znaleźć model spełniający Twoje oczekiwania.

Zegar z kwiecistym motywem, panorama miasta w tle, a może religijny malunek? Na pewno wybierzesz fotozegar pasujący do Twojego wnętrza lub też idealny podarunek dla bliskiej osoby. Weź pod uwagę nasze wskazówki, a zakup odpowiedniego modelu będzie jeszcze łatwiejszy!

5 wskazówek, jak wybrać idealny fotozegar na płótnie

  1. Postaw na jakość

To właściwie priorytet. Najlepszym wyborem będzie fotozegar wykonany na wysoko gatunkowym płótnie Canvas. W takim przypadku można liczyć na perfekcyjne odwzorowanie kolorów i wszelkich detali. Dzięki temu, że wydruki naciągane są na drewniane sosnowe ramki o grubości ok. 2 cm, taki zegar na płótnie prezentuje się bardzo elegancko i jest trwały. Polecamy też, by był on zaimpregnowany werniksem chroniącym wydruk przed UV i wilgocią.

  1. Zastanów się, gdzie chcesz umieścić zegar na płótnie

Szukasz fotozegara do kuchni? A może chcesz umieścić go w sypialni lub salonie? Gdy będziesz już wiedzieć, gdzie on zawiśnie, dopasuj model do stylu aranżacji wnętrza. Dostępne są na przykład zegary na płótnie z pięknymi krajobrazami, motywami roślinnymi lub zwierzęcymi, a także fotografiami czy grafikami. Na przykład idealny fotozegar do kuchni w stylu rustykalnym to lawendowe pola, a do minimalistycznego salonu świetnie sprawdzi się czarno-biała panorama miasta.

  1. Wybierz odpowiednie wymiary

Kwadratowy lub okrągły zegar na płótnie, a może tryptyk z zegarem albo obraz panoramiczny pokazujący godzinę? Opcji jest sporo. Ja niewielką ścianę polecamy wariant okrągły o średnicy 30 cm lub kwadratowy, np. o wymiarach 30×30 cm albo 40×40 cm. Jeśli jednak chcesz zapełnić większą przestrzeń, polecamy obrazy panoramiczne z zegarami – np. w wymiarach 100 x 40 cm czy tryptyki, składające się z 3 obrazów, gdzie na jednym z nich znajduje się zegar.

  1. Postaw na motyw, który Ci się podoba

Właściwie to kwestia nadrzędna – idealny fotozegar to taki, który wpisuje się w Twój gust. Ma zdobić wnętrza, pokazywać godzinę, ale zarazem cieszyć oko. Bajeczna panorama toskańskiego miasteczka, winnica, przepiękne kwiaty, a może wodospady, konie, egzotyczne zwierzęta albo abstrakcyjne wzory? Każdy lubi co innego – kluczowe jest, by motyw na fotozegarze na płótnie po prostu wpadł Ci w oko!

  1. Fotozegar w pojedynkę czy kompozycja?

Zastanów się, czy fotozegar na płótnie ma być samodzielnym akcentem w Twoich wnętrzach czy stanowić element kompozycji. Kiedy chcesz wprowadzić do aranżacji sztukę i przy tym zależy Ci na zajęciu sporej przestrzeni, dobrym rozwiązaniem będzie połączenie fotozegara z innymi obrazami na płótnie w tym samym klimacie.