Jak wybrać komody loft do wnętrza?

Industrialna aranżacja wnętrz cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Przestaliśmy stawiać na cukierkowość mieszkania i nadmiar kolorowych dodatków, wybierając coś, co z jednej strony jest niezwykle praktyczne i użytkowe, a z drugiej, świetnie się prezentuje. Jak urządzając przestrzeń na styl industrialny, dobrać do niej właściwe komody? Czy loftowe meble mają aż tak duże znaczenie dla całości industrialnego wyrazu, czy może da się je zastąpić czymś innym?

Komody loft – cechy i stylistyka wykonania

Przede wszystkim warto wiedzieć, że cały nurt industrialnej aranżacji wnętrz mieści się w ściśle określonych ramach. Znaczenie ma tutaj każdy detal, od sposoby wykończenia ścian i podłóg, przez dobór mebli, aż po dodatki i oświetlenie. Harmonijna całość bez odskoczni w kierunku innych stylów, pozwoli na urządzenie idealnie industrialnej przestrzeni. A do tego niezbędne będą właśnie komody!
Przechowywane w komodach ubrania, segregatory, pościele czy bielizna, są czymś oczywistym w każdym mieszkaniu, tym bardziej trudno wyobrazić sobie brak takiego mebla tam, gdzie wprowadza się stylistykę industrialną. Poprzemysłowe, fabryczne fantazje powinno się więc uwzględnić również przy doborze komody.

Cechy, jakimi wyróżniają się komody loft to: prostota formy, mocne, zdecydowane kształty bez zbędnych zdobień i minimalizm. Można wręcz powiedzieć, że minimalizm powinien być w tym przypadku skrajny: żadnych filuternych nóżek, dekoracyjnych uchwytów do szuflad czy rzeźbień. Idealna komoda loftowa oparta jest na stalowej, czarnej ramie, którą wypełniono możliwie naturalną kolorystyką drewna. Gładka, prosta, masywna – pomieści mnóstwo rzeczy, a jednocześnie będzie swoim wyglądem przypominała wyposażenie fabryczne. Tak, jakby wyjęto ją z zakładu przemysłowego i nie poddano żadnej obróbce artystycznych rąk.

Perfekcyjne kolory: czerń + brązy drewna. Nic więcej. Komoda ma pełnić swoją rolę i przy okazji wpisywać się w to, co znajduje się wokół niej.

Kluczem urządzenia mieszkania w stylu industrialnym jest niezmienne pamiętanie o jego zasadach. Prostota formy i zdecydowanie linie, otwarta przestrzeń, geometryczne stylizacje – ale bez przesady! Dominacja stali i drewna. Brak zdobników. Konstrukcje wyrafinowane jedynie swoim minimalizmem – one nie potrzebują żadnych dodatkowych upiększeń. W myśl zasad aranżacji industrialnej tak samo dobieramy więc do wnętrza zarówno komody, szafy, stoły, jak i całe wyposażenie dodatkowe. Tym sposobem uzyskamy wnętrze atrakcyjne wizualnie i dobrze wpisujące się w stylistykę rodem z czasów najsłynniejszej recesji w Stanach Zjednoczonych.