jak wykorzystać kolor pistacjowy w nowoczesnym wnętrzu?

Zieleń uspokaja, jest oznaką ekologii, a także zgody ze środowiskiem naturalnym. Nowoczesne aranżacje wnętrz coraz częściej odchodzą od tradycyjnego biało – czarnego wyposażenia na rzecz koloru pistacjowego. Nic w tym dziwnego! Za pomocą tego jednego odcienia można ożywić każde wnętrze, które będzie szczycić się urokiem i nietuzinkowym charakterem. W jaki sposób można wykorzystać odcień zieleni? Podpowiadamy! 

Kolor pistacjowy w salonie 

Salon kojarzy nam się  z miejscem, w którym przebywa cała rodzina, a także przyjezdni goście. Kanapa wcale nie musi mieć odcieni bieli, bądź czerni. Wykorzystując nowoczesny styl możemy pozwolić sobie na zieloną sofę, która podkreśli klasę i grację tego niezwykle ważnego pomieszczenia. Jeśli wolisz delikatniejsze akcenty to możesz zdecydować się na dywan, koc, tacki, maty czy lampy w kolorze pistacjowym. 

Kuchnia w zieleni 

Zastawa stołowa w odcieniach zielonego? Czemu nie? Różnorodne potrawy będą doskonale się prezentowały na uroczych talerzach, a kawa podana w pistacjowym kubku sprawi, że zaczniesz nowy dzień z szerokim uśmiechem na twarzy. Również meble kuchenne o niestandardowych kolorach będą ciekawą odmianą w Twoim domu! 

Spokojny sen wśród zieleni 

Urządzając pomieszczenie, w którym nasze ciało i umysł ma się regenerować, powinniśmy zwrócić uwagę na każdy detal. Kolor pistacjowy w sypialni doda nietuzinkowego uroku, a także przyczyni się do skutecznego odpoczynku. Zasłony w tym odcieniu będą doskonale dopełniać całą aranżację i tworzyć jedną całość z innymi elementami wyposażenia. Ponadto zielone wykończenie wnętrza będzie tworzyło idealną całość z domową roślinnością, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania. Kwiaty, krzewy czy sukulenty wprawiają nas w dobry nastrój, niwelują szkodliwe związki z powietrza i wytwarzają masę tlenu, wpływającego na nasze zdrowie. 

Z czym łączyć pistację? 

Kolor pistacjowy wcale nie musi występować samodzielnie – wręcz przeciwnie! Ten odcień zieleni będzie wyglądał doskonale w połączeniu z bielą, brązem, czernią czy brzoskwinią. Ściany wymalowane w kolorze pistacjowym świetnie połączą się z każdym parkietem, tworząc tym samym przestrzeń pełną klasy i harmonii. 

Jeśli właśnie urządzasz swoje wymarzone wnętrze i szukasz najlepszych pomysłów na zagospodarowanie poszczególnych pomieszczeń to koniecznie powinnaś zwrócić uwagę na kolor pistacjowy. Ten prosty odcień może okazać się właśnie tym, czego szukasz od dawna i przynieść Ci mnóstwo radości. Dzięki swojemu naturalnemu wdziękowi zieleń doskonale wpasowuje się w gusta niemal każdego i czyni każdy dom pełniejszym.