Jak wykorzystać poddasze w domu – inspiracje

Dom z poddaszem użytkowym zapewnia wiele wspaniałych możliwości. Przede wszystkim, zaaranżowanie takiego poddasza to doskonały sposób na zwiększenie powierzchni użytkowej nieruchomości. Pytanie tylko, jak właściwie zagospodarować to miejsce? Poniżej znajdziesz kilka świetnych inspiracji. Wykorzystaj je!

Domy z poddaszem cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. I właściwie nie ma w tym nic dziwnego. Same poddasza zawsze kojarzyły się bowiem z czymś niezwykle przytulnym — taką przyjemną przestrzenią. Wnętrze to, co prawa może wydawać się trudne do zagospodarowania. Jednak w rzeczywistości wcale nie musi być to tak skomplikowane. Pomysłów i rozwiązań jest naprawdę całkiem sporo. Zastanawiasz się, jak urządzić mieszkanie z poddaszem praktycznie i stylowo? Zobacz, jak skutecznie wykorzystać tę przestrzeń i stworzyć z niej wspaniałe wnętrze, dzięki któremu Twój dom będzie jeszcze bardziej funkcjonalny. 

Sypialnia na poddaszu 

Jednym z najpopularniejszych sposobów na wykorzystanie poddasza jest urządzenie na nim sypialni. To naprawdę doskonały pomysł, ponieważ ta część mieszkania jest przeważnie bardzo cicha i intymna, co sprzyja spokojnemu nocnemu wypoczynkowi. Sypialnia na poddaszu ze skosami to także świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie przytulny klimat i lubią kameralne wnętrza. Nie da się bowiem ukryć, że poddasza takimi właśnie są. 

Poddasze sprawdzi się w roli sypialni także z przyczyn typowo praktycznych. Przeważnie w takim wnętrzu wykorzystuje się dość niskie meble, takie jak komoda, czy biurko. Samo łóżko natomiast można z łatwością ustawić bezpośrednio pod skosami. Oczywiście należy przy tym uważać, aby zachować taką odległość między nachyleniem, aby można było swobodnie wstać z łóżka. 

Poddasze użytkowe — miejsce na domowe biuro

Biuro na poddaszu? Dlaczego nie! To najspokojniejsza część mieszkania więc pod względem zapewnienia odpowiednich warunków wygłuszenia sprawdzi się doskonale. Poza tym poddasze nie stoi przeważnie na drodze do innych domowych pomieszczeń, dzięki czemu podczas pracy, nie rozpraszałoby Cię nieustanne przechodzenie innych domowników. Jeśli więc Twoja praca wymaga skupienia, przemyśl to rozwiązanie. 

Pokój dziecięcy na poddaszu 

Powierzchnię poddasza można wykorzystać też jako pokój dziecięcy. Stropy wcale nie będą tu przeszkadzać, a wręcz przeciwnie, zapewnią wiele dodatkowych możliwości. Możecie powiesić na nich na przykład jakieś ciekawe ozdoby, czy figurki.

Poza tym dziecięcy pokój na poddaszu jest też rozwiązaniem funkcjonalnym. Okno dachowe to wspaniałe źródło mocnego, dziennego światła, co z kolei będzie niezwykle przydatne podczas odrabiania lekcji. Łóżko oraz biurko w pokoju dziecięcym warto ustawić prostopadle do skosu bądź po przeciwnej jego stronie. Miejsce pod samym stropem zaś świetnie sprawdzi się jako przestrzeń do zabawy. 

Łazienka na poddaszu — maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej

 

Tworzenie łazienek na poddaszach cieszy się obecnie coraz większą popularnością. I nie ma w tym nic dziwnego. Taka łazienka prezentuje się naprawdę stylowo i niezwykle klimatycznie. W internecie znajdziesz masę inspiracji na urządzenie takiego wnętrza. 

Poddasze jest wprost stworzone do łazienek z wanną. Umieszczenie jej tuż pod skosem zapewni nie tylko rewelacyjny efekt wizualny, ale i będzie praktycznym wykorzystaniem przestrzeni. Poza tym, według statystyk, poddasze jest najcieplejszym miejscem w całym domu, co akurat  przypadku łazienki jest dużym atutem.