Jak zaaranżować komody w salonie? Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Komody to praktyczne i eleganckie meble do salonu – wyglądają świetnie niezależnie od tego, czy są częścią większego zestawu, czy występują w pomieszczeniu solo. Poza tym są bardzo pakowne i pomagają uporządkować przedmioty różnego rodzaju, co jest szczególnie przydatne w niedużych mieszkaniach, w których miejsce do przechowywania jest na wagę złota. Jak powinna wyglądać idealna aranżacja komody w salonie? Podpowiemy Ci, jak stworzyć atrakcyjne wnętrze z komodą w roli głównej!

Komody w różnych stylach – tło lub pierwsze skrzypce we wnętrzu

Sklepy są obecnie pełne komód utrzymanych w bardzo różnych stylach: od klasycznego przez skandynawski czy retro aż po loftowy. Dzięki temu łatwo wybrać mebel idealny do każdego wnętrza, niezależnie od tego, czy zamierzamy uzupełnić istniejącą aranżację, czy tworzymy kompletną przestrzeń od zera.

Różne style, kolory i wykończenia komód mogą dać różny efekt we wnętrzu. To od nas zależy, czy chcemy, by nowy mebel przyciągał wzrok i sam w sobie stał się ozdobą pomieszczenia, czy wolimy, by uzupełniał pozostałe meble i stanowił tło dla innych przykuwających uwagę elementów, na przykład fotela w odważny wzór albo dużego obrazu.

Do współczesnych salonów wciąż chętnie są wybierane nowoczesne komody na wysoki połysk, natomiast do subtelnych wnętrz komody w neutralnych barwach – jasnych odcieniach drewna, bieli, a także szarości czy beżu. Wybierając mebel w takim stylu, skupmy się na prostocie kształtów i detali takich jak uchwyty czy nóżki. Nieskomplikowana komoda będzie znakomicie uzupełniać wnętrze i łatwo będzie ją dopasować, kiedy wygląd pomieszczenia nam się znudzi.

Pierwsze skrzypce w salonie z pewnością zagrają designerskie komody i ozdobne, fikuśne modele. Pamiętaj, że wcale nie musisz sięgać po bogato zdobione, wymyślne komody, jeśli czujesz, że nie są w Twoim stylu. Oszczędny projekt wielu designerskich komód również będzie zwracał uwagę. Sprawdź, jakie tradycyjne i designerskie komody oferują Salony Agata. Z szerokiej oferty na pewno wybierzesz mebel spełniający wszystkie Twoje wymagania.

Doborowe towarzystwo dla komody w salonie

Z czym łączyć komody w salonie? Możesz zdecydować się na zestaw doskonale dopasowanych do siebie mebli lub niczym kot pójść własną drogą i samemu skompletować unikatowe połączenie w stylu eklektycznym. Zwyczajowo w parze z komodą stawiamy witrynkę na szkło lub regał na książki i inne przedmioty, a jeśli w naszym domu stałym bywalcem jest telewizor i towarzyszące mu sprzęty, warto zdecydować się również na szafkę RTV.

Komody warto też uzupełnić mniejszymi elementami wyposażenia wnętrz, zwłaszcza jeśli stawiamy je w oddaleniu od innych dużych mebli, na przykład na osobnej ścianie. Przy takiej komodzie można umieścić dużą roślinę doniczkową albo dodatkowy fotel, krzesło czy puf. Jeśli w bliskim sąsiedztwie komody znajdzie się strefa wypoczynkowa, może warto zagospodarować wolny kąt i ustawić w nim stojącą lampę idealną na wieczory na kanapie?

Co ustawić na komodzie?

Nie zapomnij też zaaranżować blatu komody – ta przestrzeń nie musi być zastawiona po brzegi bibelotami, ale kilka drobiazgów może zdziałać cuda! Przy takiej aranżacji sprawdza się zasada grupowania przedmiotów trójkami: najlepiej, by były to różne elementy, na przykład ramka z rodzinną fotografią, wysoki wazon i pamiątkowy drobiazg z podróży. Komody są też świetnym miejscem do wyeksponowania plakatów i grafik w sporych ramach opartych o ścianę – to prosty sposób na ożywienie wnętrza bez konieczności wiercenia otworów w ścianach!