Jak prawidłowo chronić dom przed owadami? To pytanie bardzo często pada z ust posiadaczy domów, zwłaszcza w cieplejsze miesiąc. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż z jednej strony wiele osób nie wie, jak prawidłowo zabezpieczyć dom przed różnego rodzaju owadami, z drugiej zaś strony mogą one być niezwykle uciążliwe. W dzisiejszym artykule wspólnie z Krzysztofem Czechowskim – producentem moskitier z Łodzi przyjrzymy się się zatem, jak można skutecznie zabezpieczyć dom przed różnego rodzaju owadami.
Jak chronić dom przed owadami?
Najlepszym rozwiązaniem tego problemu jest odpowiednie dobranie moskitier, do miejsc, przez które mogą się dostawać do wnętrza naszego domu owady, takie jak na przykład muchy czy też komary. Do miejsc tego typu należą między innymi:
-Drzwi, jak na przykład balkonowe.
-Okna.
Wielu z Państwa zapewne zastanawia się, dlaczego moskitiery są najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o ochronę domu przed owadami? Odpowiedzią na to pytanie jest po pierwsze wysoka skuteczność moskitier w zabezpieczeniu przed przedostawaniem się do wnętrza domu różnego rodzaju owadów. Dzięki bowiem odpowiednio dobranej siatce, zdecydowana większość z nich nie jest w stanie fizycznie dostać się do wnętrza domu. Po drugie dzięki stosowaniu moskitier możemy uniknąć kontaktu z różnymi rodzaju szkodliwymi substancjami chemicznymi wchodzącymi w skład środków odstraszających owady, takich jak na przykład DEET. Ponadto zapewniają one odpowiedni poziom wentylacji w domu, dzięki czemu latem możemy bez większego problemu zostawić na noc otwarte okna.
Jak zabezpieczyć dom przed komarami i muchami?
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o zabezpieczenie domu przed muchami oraz komarami, jest montaż moskitiery. W tym momencie zapewne zastanawiają się Państwo dlaczego? Odpowiedzią na to pytanie jest po pierwsze jej wysoka skuteczność. Odpowiednio dobrana oraz zamontowana moskitierą w praktyce uniemożliwia, przedostanie sie tych, oraz innych owadów do wnętrza domu. Decydująca w tej kwestii jest gęstość siatki, im bardziej jest ona gęsta, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że owady dostaną się do naszego domu. Po drugie moskitiery zapewniają swobodny dostęp do świeżego powietrza. Między innymi dlatego własne cieszą się one dużą popularnością w krajach południowych, ale również i u nas, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy wiele preferuje stale otwarte okna.
Moskitiery okienne – czy warto je zamontować?
Jak najbardziej tak. Wielu klientów docenia ich po pierwsze skuteczność, po drugie odpowiedni stosunek ceny do jakości. W zdecydowanej bowiem większości przypadków odpowiednio przechowywana moskitiera posłuży nam przez wiele lat, a co za tym idzie, pozwoli na zaoszczędzenie wielu pieniędzy na zakupie różnego rodzaju repelentów chemicznych. Ponadto moskitiera sama w sobie jest naturalną metodą walki z owadami w domu, a co za tym idzie, jej stosowanie nie niesie ze sobą ryzyka na przykład zatrucia. Między innymi z tego powodu moskitier cieszą się dużą popularnością wśród osób lubiących ekologiczne podejście do spraw codziennych i nie tylko.
Jakie moskitiery wybrać?
W tej kwestii wiele tak naprawdę zależy od po pierwsze sposobu montażu, po drugie od gęstości siatki. W tym pierwszym przypadku, do najpopularniejszych metod możemy zaliczyć:
– Moskitiery ramowe. Są one montowane za pomocą specjalnych haków, na których montuje się ramkę naciągająca siatkę. Rozwiązanie to jest cenione za swoją prostotę oraz elegancję.
– Moskitiery na rzep. Zazwyczaj są one montowane za pomocą kleju lub magnesów. Ich zaletą jest prostota w montażu oraz zdejmowaniu. Dzięki temu możemy je bez trudu ściągnąć na przykład, jeżeli chcemy je wyprać. Warto jednak pamiętać o ich sprawdzeniu rzepów przed kolejnym sezonem wiosenno-letnim.
Jeżeli zaś chodzi o gęstość siatki, to najpopularniejszą opcją są siatki o gęstości oczek 1,2 milimetra. Z jednej strony zapewniają one bowiem swobodną cyrkulację świeżego powietrza, z drugiej zaś skutecznie zabezpieczają one okna oraz drzwi przed przedostawaniem się do wnętrza domu różnego rodzaju owadów, takich jak na przykład wspomniane wcześniej muchy i komary.