Jaki czas jest najlepszy na montaż klimatyzacji?

Komfort, jaki dają klimatyzatory, pozwala ludziom pozostać w domu podczas upałów. Mogą być one instalowane w domach, mieszkaniach, biurach, placówkach medycznych i edukacyjnych, sklepach oraz lokalach gastronomicznych.

Kiedy najlepiej zlecić montaż klimatyzacji?

Klimatyzatory są najbardziej pożądane w okresie letnim. Wiosną wiele osób zaczyna przygotowywać się do gorącego lata. Wtedy też rosną ceny klimatyzatorów. Jednak dobrym pomysłem jest zainstalowanie urządzenia wczesną wiosną. Jesień to trudny czas na montaż klimatyzacji ze względu na ulewne deszcze i niesprzyjającą pogodę. Lato to najlepszy czas na tego rodzaju usługę. Instalacja jest łatwiejsza latem, a koszt usługi jest niższy niż zwykle.

Nie da się jednak ukryć, że ludzie kupują i instalują klimatyzatory także zimą. Sprzedaż systemów typu split spada o tej porze roku. Wiele sklepów oferuje wyprzedaże i promocje na klimatyzatory, aby umożliwić klientom zakup towarów poza szczytem sezonu w przystępnych cenach. Zakupione zimą klimatyzatory można zainstalować od razu lub poczekać do wiosny. 

Systemy typu split można instalować w zimnych porach roku. Są plusy i minusy tej metody. Systemy typu split można ustawić na ogrzewanie lub chłodzenie. W razie potrzeby klimatyzator może być używany jako urządzenie grzewcze. W sezonie zimowym firmy mają niższe ceny na usługę montażu klimatyzatorów.

Nie da się sprawdzić działania urządzenia chłodzącego, jeśli za oknem temperatura jest poniżej +15-20 stopni. Sprężarka może ulec awarii, jeśli sprzęt będzie uruchamiany w temperaturze poniżej +15 stopni. Aby uniknąć takich problemów, najlepiej kupić urządzenie przystosowane do pracy zimą, które pozwala na pracę urządzenia w temperaturze poniżej -15 stopni.

Czy klimatyzacja to dobre rozwiązanie dla Twojego domu?

Jeśli temperatura na zewnątrz jest zbyt wysoka, trudno jest oddychać w pomieszczeniach. Wiele osób instaluje systemy split i klimatyzatory, aby z tym walczyć. Klimatyzatory działają na tej samej zasadzie co lodówki. Chłodzą pomieszczenie bez konieczności wentylacji. Jednostka ssąca znajduje się w górnej części klimatyzatora. Zasysa on ciepłe powietrze z pomieszczenia. Na dole żaluzje przeznaczone są dla chłodnicy. Stamtąd wydmuchuje schłodzone przez czynnik chłodniczy powietrze. Do każdego klimatyzatora dostępnych jest wiele filtrów. Niektóre filtry oczyszczają powietrze, a inne usuwają zapachy.

Czy instalacja klimatyzacji to rozsądne rozwiązanie?

Kluczowe jest zaplanowanie instalacji klimatyzacji z wyprzedzeniem podczas remontu domu. Najlepszym momentem na montaż klimatyzacji jest początkowy etap remontu. To wtedy, gdy ściany nie są jeszcze otynkowane, ani nie ma tapetowania. Po zawieszeniu bloczków można włączyć system i zająć się wykończeniem powierzchni. Systemy split występujące w nowych modelach są stosunkowo niedrogie w instalacji. Instalacją systemu split powinni zająć się doświadczeni fachowcy. Wiele firm oferuje dziś tę usługę. 

Jak wybrać ekipę do instalacji?

Nabywcy klimatyzatorów muszą uważać nie tylko na wybór odpowiedniego sprzętu, ale także firmy, która go zainstaluje. Zdaniem ekspertów 90% jakości sprzętu HVAC zależy od tego, jak dobrze zainstalowane są systemy split. Bardzo trudno jest poprawić błędy popełnione przy instalacji systemów HVAC. Jest to zarówno trudne technicznie, jak i kosztowne, więc kluczowe jest zatrudnienie wykwalifikowanych specjalistów. Warto dodać, że instalacja klimatyzacji w Krakowie wyróżnia się wysoką jakością tego typu usług. 

Jednak nadal ważne jest, aby klient sprawdził, czy instalatorzy posiadają odpowiednie certyfikaty, licencje i dokumenty weryfikujące ich kwalifikacje. Zalecana jest firma, która zapewnia pełną obsługę. Oferty montażu i zakupu klimatyzacji. Serwis gwarancyjny obejmuje zarówno urządzenie, jak i instalację.