Jaki kolor do przedpokoju sprawdzi się u nas najlepiej?

Podczas projektowania domu nie można zapomnieć nawet o najdrobniejszym szczególe. Zazwyczaj największą uwagę skupiamy na reprezentatywnych pomieszczeniach, do których należą kuchnia, salon czy sypialnia. A co z przedpokojem? Przecież to właśnie ten niewielki korytarz łączy każde pomieszczenie i również zasługuje na specjalną uwagę. Jaki kolor do przedpokoju okaże się strzałem w dziesiątkę przy niewielkim metrażu, a którego lepiej unikać? Co mówią na to obecne trendy? Przekonajmy się wspólnie! 

Jasny kolor do przedpokoju 

Jasne, przyjemne kolory mają pewną niezaprzeczalną zaletę – optycznie zwiększają nawet najmniejszą przestrzeń. Dzięki zastosowaniu białego, alabastrowego czy brzoskwiniowego odcienia farby każdy przedpokój może znacząco zwiększyć swoje rozmiary. Ponadto jasne odcienie pozwalają na większą ilość dodatków, które subtelnie podkreślają połączenie pokoi. Ozdobne ramki ze zdjęciami, czy ciemne stoliki będą świetnie pasowały do jasnego przejścia, a ponadto zdobędą zasłużoną uwagę. 

Ciemny klasyk? Czemu nie! 

Ciemne palety barw cechują się przede wszystkim klasą i elegancją. Choć nie przyczyniają się do wizualnego zwiększenia pomieszczenia, to jednak pozwalają na całkowite wyrażenie indywidualnego charakteru mieszkańców domu. Ciemny przedpokój doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie króluje minimalizm, a także spora powierzchnia. Dzięki swojej prostocie ciemne kolory uwydatniają atuty drobnych przedmiotów, umieszczonych w przejściu pomiędzy pokojami i pozwalają na  wydobycie z każdego pomieszczenia prawdziwego piękna.

Nowoczesne rozwiązania dla każdego 

Współczesne projektowanie wnętrz pozwala na prawdziwą kolorystyczną wariację. Ciekawe wzornictwo i doskonale wyczuty styl sprawiają, że w nowoczesnej architekturze każdy z nas znajdzie coś dla siebie. W wielu prestiżowych domach królują panele, w innych zaś przedpokój spójnie przechodzi w jedną całość z pozostałymi pomieszczeniami. Również zastosowanie dopasowanych tapet czy specjalnych wałków ze zdobieniami może okazać się doskonałym pomysłem. 

Jeśli właśnie jesteś na etapie projektowania swojego wymarzonego domu to przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na swoje własne potrzeby i indywidualnie dopasować każdy element. Sprawdź, co najlepiej oddaje Twój charakter i unikaj kolorów, przez które czujesz się przytłoczony. Dom to niezwykłe miejsce, które powinno napawać nas spokojem i opanowaniem. Umieszczanie w nim przedmiotów czy barw, niezgodnych z naszymi pragnieniami, nie będzie dobrym sprzymierzeńcem odpoczynku.