Jaki materac do spania na podłodze? Wady i zalety

W obecnych czasach coraz bardziej stają się popularne materace do spania na podłodze. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz poznać główne zalety i wady takiego rozwiązania.

Twardość materaca

Podczas wyboru materaca do spania na podłodze należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego twardość, która jest jednym z najważniejszych aspektów. Materac znajdujący się na podłodze powinien być odpowiednio twardy, aby mógł dobrze podtrzymywać ciało człowieka podczas snu. Nie we wszystkich modelach materacy jest to możliwe bez dodatkowego wyposażenia, jakim jest stelaż. Dlatego doskonałym wyborem będą materace sprężynowe. Z powodzeniem można się zdecydować na wybór wysokiego materaca w tym przypadku.


System wentylacji

Kolejną istotną kwestią, na którą powinno się zwrócić uwagę podczas wyboru oraz zakupu materaca do spania na podłodze, jest system wentylacji, w jaki wyposażony jest produkt. W rozbudowany system wentylacji zazwyczaj są wyposażone materace lateksowe. Mają one dość otwartą strukturę oraz są bardzo przewiewne. Jest to możliwe dzięki licznym nacięciom materiału oraz otworom perforacyjnym. Oprócz tego materace lateksowe mają właściwości antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze, co ma bardzo duże znaczenie w przypadku ułożenia materaca bezpośrednio na podłodze.


Zalety spania na podłodze

Z całą pewnością można stwierdzić, że spadnie na podłodze na swoje zalety. Jednak w tym przypadku materac powinien być w odpowiedni sposób dobrany, a najlepsze produkty można znaleźć w takim miejscu jak sklep z materacami. Wygodne materace do spania na podłodze są bardzo korzystne dla zdrowia człowieka, ponieważ możliwe jest ułożenie ciała w naturalnej dla niego pozycji. W tym przypadku również kręgosłup nie jest nadmiernie obciążany. Oprócz tego materace na podłodze doskonale sprawdzą się w przypadku wszystkich minimalistycznych wnętrz, w których po prostu nie ma miejsca na postawienie tradycyjnego stelaża. Warto ten aspekt wziąć pod uwagę podczas wyboru miejsca do spania.


Wady spania na podłodze

Materace do spania na podłodze mają również pewne wady, z którymi warto się zapoznać przed zdecydowaniem się na takie rozwiązanie. Przede wszystkim wśród nich można wymienić słabszy obieg powietrza, a także narażenie na bliższy kontakt z roztoczami oraz innymi niepożądanymi mikroorganizmami. Spanie na podłodze może również zwiększać ryzyko przeziębienia organizmu z uwagi na większy chłód, a także nadwyrężać ramiona oraz biodra, co może powodować liczne dolegliwości bólowe w ich obrębie.

Szeroki wybór wygodnych materacy znajdziesz w ofercie sklepu internetowego Drmaterac