Jakie akcesoria gamingowe na pewno przydadzą się graczowi?

Akcesoria dla gracza można znaleźć w ofercie coraz większej liczby sklepów. Często są to jedynie mało znaczące gadżety gamingowe, rzeczy ładne i przykuwające wzrok, ale o niskim lub żadnym przełożeniu na komfort rozgrywki. Kiedy indziej będą to kluczowe podzespoły naszego zestawu do grania, mające bezpośredni wpływ na nasze możliwości i komfort. Jeśli planujesz urządzić swój pokój gracza lub szukasz inspiracji na prezent, sprawdź naszą listę propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

Akcesoria gamingowe, które warto mieć

Czego potrzebujesz, aby zacząć przygodę z profesjonalną rozgrywką? Właściwie dobrane akcesoria odmienią sposób, w jaki dotychczas postrzegałeś granie na komputerze. Poniższa lista pozwoli Ci zadbać o wygodną pozycję i ekspresową, niczym niezaburzoną komunikację z komputerem, a także o bezpieczeństwo pracy i bezawaryjność całego zestawu.

Myszka gamingowa

Kiedy urządzasz swoje stanowisko do wirtualnych rozrywek, musisz mieć na uwadze przede wszystkim wygodę i własne zdrowie. Profesjonalną mysz gamingową cechuję ergonomia kształtu i właściwa wysokość, co zapobiega męczeniu się nadgarstka podczas wielogodzinnego używania. Dzięki temu urządzeniu komunikujemy się z komputerem, dlatego zależy nam, aby sprzęt płynnie i bez opóźnień reagował na nasze sygnały. Z tego powodu wybieramy myszki o wysokich parametrach szybkości śledzenia [IFS] oraz maksymalnego przyspieszenia. Dodatkowo, myszy dla graczy powinny być wyposażone w większą liczbę przycisków niż modele uniwersalne i biurowe, tak niezbędne do wywoływania makr i specjalnych komend, obecnych w większości gier.

Klawiatura gamingowa z podświetleniem LED

Tradycyjne klawiatury membranowe mogą się okazać niewystarczające dla zawodowych e-sportowców i zapalonych graczy. Choć gumowa membrana sprawia, że klawisze wciskają się łatwo i cicho, to jednak wiele tracimy na szybkości i precyzji. Pod tym względem wygrywają klawiatury mechaniczne – te dodatkowo cechuje znacznie większa wytrzymałość, co ma szczególne znaczenie dla graczy, niejednokrotnie używających wielokrotnie tych samych, konkretnych przycisków. Liczy się także możliwość samodzielnego programowania wybranych klawiszy. Modele dla graczy wyposażone dodatkowo w podkładki pod nadgarstki zapewniają komfort podczas dłuższych gier, a podświetlenie ułatwia obsługę po zmroku i zwiększa atrakcyjność wizualną urządzenia.

Uchwyt na monitor

Wirtualny świat komunikuje się z nami przede wszystkim poprzez ekran, a nasz wzrok stale jest w niego wbity – swoboda wyboru odpowiedniej pozycji monitora to kluczowe elementy dla szybkiej reakcji na wyświetlane sceny. Zapaleni gracze nie mogą sobie pozwolić na ciągłe przewijanie widoku z prawej do lewej – z tego powodu decydują się na użycie dwóch czy nawet trzech ekranów. Aby móc je zmieścić na biurku i odpowiednio ustawić, niezbędny może się okazać specjalny uchwyt. Ramiona uchwytów oferujące duży zakres ruchu i obrotu pozwolą na bezproblemowe ustawienie ekranów w pożądanej pozycji.

Kanały kablowe

Dwa lub trzy monitory, słuchawki, zasilanie komputera, nagłośnienia, a nawet podstawki chłodzącej pod laptopy i innych gadżetów – biurko szybko zostaje pokryte plątaniną kabli i przewodów, których przypadkowe pociągniecie może nam przerwać rozgrywkę w najmniej pożądanym momencie. Warto oszczędzić sobie (i pozostałym graczom z teamu) zbędnej frustracji i zawodu, czyli zawczasu wyposażyć stanowisko w przepusty, które pomogą nam okiełznać i uporządkować okablowanie. Nigdy więcej obawy przed rozłączeniem sieci po nieumyślnym odłączeniu routera – znamy ten ból.

Nowoczesne akcesoria gamingowe – Zdesk

Jeśli poszukujesz mebli i dodatków do stanowiska gamingowego, zależy Ci na jakości idącej w parze z niską ceną i szukasz rozwiązań wygodnych i zdrowych, sprawdź ofertę Zdesk. Częste promocje pozwolą Ci niewielkim kosztem wyposażyć pokój gamingowy w wysokiej jakości elementy stanowiska. W ofercie marki znajdziesz nie tylko takie produkty jak biurka i fotele, ale nawet dodatkowe udogodnienia jak kontenerki pod biurko, taśmy LED czy huby USB. Zdesk stawia na najwyższą jakość wykonania i ergonomiczne rozwiązania zwiększające komfort przebywania przy komputerze. Atrakcyjne ceny i szybka dostawa sprawiają, że urządzenie pokoju gamingowego staje się przystępne i proste.