Jakie cechy wyróżniają krzesła loft?

Krzesła typu loft są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych, zarówno jeśli chodzi o urządzenie mieszkania typowo podążającego za stylem industrialnym, jak i takiego, które zupełnie nie jest z nim związane. Ich prosta forma przy jednoczesnym, eleganckim designie świetnie sprawdza się do jadalni nowoczesnych, funkcjonalnych i aranżowanych ze smakiem. Jak upewnić się, że wybrane krzesła rzeczywiście są loftowe i czy można je kupić nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że tak jest?

Stylowe krzesła loft – charakterystyka i pomysły

Uniwersalność i ponadczasowość, jaką wyróżniają się krzesła typu loft nierzadko sprawia, że mamy je w domach nawet o tym nie wiedząc! Wg statystyk zakupowych, są one jednymi z najczęściej kupowanych. Powody? Z pewnością jest nimi ich niebanalny wygląd, naturalność bez cienia przesady, urok prostoty bez zdobień rodem z pałacowych dworków i czysta wygoda.

Popularne modele:

  • Metalowe. Metal i stal są głównym elementem wykonania większości krzeseł loftowych. Biorąc pod uwagę fakt, że powstają one z inspiracji nieruchomościami fabrycznymi ich dawnym wyposażeniem, to stalowe nogi, ramy i statywy – na trójnogach czy prostych bryłach podtrzymujących krzesło, są tutaj niemal standardem. Część krzeseł charakterystycznych dla stylu może być wprawdzie drewniana, ale prawie zawsze będą one posiadały stalowe dodatki.
  • Tapicerowane. Estetyczne połączenie surowości krzeseł loftowych z ich wygodą. Doceniamy kunszt projektantów, ale i zależy nam na tym, by opieranie się o krzesło było miękkie i komfortowe. Tapicerka siedziska czy oparcia absolutnie nie wyklucza tego, że dany model może być krzesłem loft.
  • Barowe. Barowe hokery wykorzystywane w domach do ustawienia przy wyspach kuchennych czy tworzonych w jadalniach barach są niemal zawsze projektowane zgodnie z industrialną, mocno loftową stylistyką. Stalowe nogi, wysoka rama i funkcjonalne, krótkie siedzisko – najczęściej w ciemnej, niepołyskującej skórze. Połysk nie jest czymś typowym dla tej metody aranżacji, ale matowe wydanie – jak najbardziej!
  • Szare lub białe. Domeną loftowych inspiracji są nie tylko czernie i stalowe wykończenia. To również cała gama szarości i bieli – wzajemnie się ze sobą przenikających.

Najpopularniejsze krzesła loft są tymi, które z jednej strony dobrze wpisują się w charakterystykę stylu industrialnego, poprzemysłowego, a z drugiej wyróżniają się wygodą siedzenia. Wybierając je w sklepach, zawsze należy wziąć pod uwagę obie te rzeczy, bo chociaż modele można w tej kategorii znaleźć najróżniejsze, to kluczowe jest to, by siedząc na nich w kuchni czy w jadalni, było nam po prostu wygodnie.